1. HRL – Žene: Samo jedna pobjeda domaćina

515

Trinaesto kolo prve hrvatske rukometne lige za žene ostat će upamćeno po sjajnom uspjehu gostujućih sastava. Naime, u čak pet od šest susreta domaćini su morali potpisati predaju. Samo je Koka obranila čast domaćeg terena.

Koka je protiv Bjelovara igrala uz izravni televizijski prijenos, kao dio dvostrukog programa u Areni. I to im je čini se dobrodošlo, jer su rukometašice prof. Vladimira Canjuge upisale treću pobjedu za redom. Već nakon prvog dijela koji su dobile 19:12, puno toga bilo je jasno. U nastavku je Bjelovar bio bolji, ali nije uspio stići taj veliki zaostatak iz prvih 30. minuta. Tea Jalušić s 12 pogodaka bila je daleko najefikasnija u redovima Koke. Bjelovar su predvodile Ema Guskić i Ana Malec s po sedam pogodaka.

Lokomotiva je očekivano lako došla do bodova u Crikvenici. Murvica je teško pratila ritam koji su nametnule rukometašice Nenada Šoštarića. Već nakon prvog dijela, Lokomotiva je imala osam pogodaka razlike (9:17). Nastavak je bio još bolji za vodeći sastav lige, a dobile su ga s 21:6. Andrea Šimara je postigla osam pogodaka za Lokomotivu, a Silvija Masnić četiri za Murvicu.

Sesvete će rado pamtiti gostovanje u Sinju. Tu su naime ostvarile svoju četvrtu pobjedu ove sezone, ali prvu u gostima. Tri pogotka prednosti imale su rukometašice Sesveta na poluvremenu (13:16).  U drugom dijelu još su malo pojačale ritam i nakon desetak minuta pobjegle na nedostižnih plus deset. Sjajnu večer imale su Lara Burić i Anja Vida Lukšić koje su postigle po devet pogodaka. U sinjskim redovima najefikasnija Ivka Kljaković Gašpić sa šest pogodaka.

Dalmatinka je doživjela neugodan poraz od Zrinskog koji ih je tako pretekao na ljestvici. Bio je to potpuno ravnopravan susret u prvom dijelu. Čak 11 izjednačenja bilo je u tih 30. minuta igre. Slično je bilo i u drugom dijelu. Čini se da je trenutak odluke bio onaj kada je sastav iz Čakovca pobjegao na dva razlike u 54. minuti. S devet pogodaka Anđela Zelić bila je najpreciznija kod Dalmatinke. Isto toliko postigla je i Lea Vukojević za Zrinski.

Umag je bez većih poteškoća osvojio bodove u Virovitici, i zadržao se na samo dva boda manje od Lokomotive. Čak 21 pogodak postigle su gošće u prvom dijelu. Umor i manjak prave rotacije kod Virovitice jako se osjetio u drugom dijelu. Tih 30. minuta, Umag je dobio sa 17:11. Već po običaju, Nika Deskar bila je najbolja u domaćim redovima s devet pogodaka. U umaškim redovima briljirala je Kristina Plahinek koja je postigla 11 pogodaka iz isto toliko udarca.

Osijek je doživio pomalo neočekivan i neugodan poraz od Dugog Sela ’55. Mnogo toga nije funkcioniralo u igri Osječanki u prvom dijelu. Već tada su zaostajale četiri pogotka (9:13). Premda su minus pet s početka drugog dijela svela na samo pogodak zaostatka u 49. minuti, do potpunog preokreta jednostavno nisu mogle. Rukometašice iz Dugog Sela ostale su mirne i čvrste u završnici i ostvarile veliku i vrijednu pobjedu. S pet pogodaka Dora Lacković bila je najbolja u sastavu Osijek. Gošće je pak predvodila izvrsna Josipa Bebek s čak 11 pogodaka.

1. HRL – ŽENE: 13. KOLO
    MURVICA – LOKOMOTIVA ZAGREB 15:38
    KOKA – BJELOVAR 34:31
    OSIJEK – DUGO SELO 55 24:26
    1234 VIROVITICA – UMAG 28:38
    SINJ – SESVETE 28:39
    DALMATINKA – ZRINSKI 24:26