DELO EHF Liga prvakinja: U osmini finala, Podravka na Rostov Don

84
Photocredit: Ivan Brkić

Rukometašice Podravka Vegete doživjele su i 12. poraz u DELO EHF Ligi prvakinja. U posljednjem kolu Skupine B, Budućnost je bila bolja od sastava iz Koprivnice s 33:26. Podravka će tako u osmini finala igrati protiv ekipe Rostov-Don koja je osvojila prvo mjesto u skupini A.

Prvo poluvrijeme obilježile su brojne pogreške oba sastava. Nažalost, nešto više bilo ih je na strani Podravke. Uz sve to, sjajno je tih 30. minuta branila Barbara Arenhardt (10 obrana), pa Podravka može čak biti i zadovoljna da je na predah otišla sa samo minus dva (13:11). Podravka je inače imala dvije početne prednosti. Budućnost je pak, do prvog vodstva stigla u desetoj minuti susreta, a najveća prednost bila joj je plus tri. Ipak, gošće iz Koprivnice uspjele su u 28. stići do izjednačenja i onda opet pomalo naivno primiti dva pogotka, te na kraju s minusom otići u svlačionicu.

Još desetak minuta u drugom dijelu, Podravka se držala. Ali kad je Budućnost malo agresivnije zaigrala u obrani, počela je rasti njezina prednost. U 41. tako su podgoričke rukometašice imale pet pogodaka viška. Jedina koja se od tog trenutka do kraja mogla nositi s njima bila je Lamprini Tsakalou koja je postigla osam od devet posljednjih pogodaka sastava Zlatka Saračevića. Ona je dakako bila i najbolji strijelac Podravke. Na drugoj strani sjajna Jovanka Radičević, također s osam pogodaka.

Podravka je tako natjecanje po skupinama završila na posljednjem mjestu s četiri boda. To drugim riječima znači da će u osmini finala igrati protiv prvoplasiranog sastava Skupine A, a to je Rostov-Don.

DELO EHF LIGA PRVAKINJA: 14. KOLO
BUDUĆNOST – PODRAVKA VEGETA 33:26

Prethodni članakKvalifikacije za Olimpijske igre: Nova ozljeda Stepančića, stiže Šime Ivić
Sljedeći članakEHF Europski kup: Lokomotivi +5 nakon prvog susreta