EHF LIGA PRVAKA: Zagreb i dalje bez bodova u Ligi prvaka

89

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su i jedanaesti poraz za redom u EHF Ligi prvaka. U 12. kolu bolji od Zagreba bio je Aalborg 38:29. Plinari su tako ostali na začelju ljestvice, a Aalborg je na diobi četvrtog mjesta s ukrajinskim Motorom s 12 bodova.

Nade Zagrebaša da bi možda mogli iznenaditi danski sastav, jer su prvi susret ove sezone u Areni izgubili samo s pogotkom razlike, brzo su nestale. Krila domaćeg sastava jurila su poput vjetra i zabijala, dok je zagrebova obrana sve to nijemo promatrala. Nakon samo sedam minuta igre već je bilo plus četiri za Aalborg 7:3. Sredinom prvoga dijela pobjegli su domaćini na plus sedam, a njihova najveća prednost bila je devet razlike u 20. minuti. Zagreb je u prvom dijelu primio čak 22 pogotka. Aalborg je imao nevjerojatnih 79 posto realizacije. To sve govori o igri Zagrebaša u obrani i učinku vratara (4 obrane).

Ništa dramatično nije se promijenilo ni u nastavku. Bilo je doduše nekih razdoblja u kojima je PPD izgledao dobro, ali su ona bila dosta kratka. Aalborg je s lakoćom pronalazio put do  gostujuće mreže. Najveća njihova prednost bila je plus 14 (35:21) i da domaći trener nije u završnici dao priliku nekim mlađim igračima vjerojatno bi zagrebov poraz bio još teži. Ovako su serijom 5:1 uspjeli to svesti na podnošljivih devet razlike. Aalborg je na kraju imao čak 70 posto realizacije, PPD 54 posto. Najefikasniji u redovima domaćina bila su krila Sebastian Barthold 9, i Mark Marcher Strandgaad 8 pogodaka. Kod Zagreba najbolji je strijelac Senjamin Burić sa 6 pogodaka. Od pet je pogodaka koje je dao Filip Vistorop tri su bila sa sedam metara. Solidan je bio i Todor Jandrić s deset obrana.

EHF LIGA PRVAKA: 12. KOLO.
AALBORG – PPD ZAGREB 38:29