1. HRL – Žene: Derbi pripao Podravka Vegeti

1379

U najvećem derbiju hrvatskog ženskog rukometa Podravka Vegeta je pobijedila Lokomotivu Zagreb 32:29 i napravila veliki korak ka novom naslovu prvakinja. Bio je to vrlo lijep i uzbudljiv derbi. Podravka Vegeta je tako nastavila svoj stopostotni niz 12 susreta, 12 pobjeda, a Lokomotiva doživjela drugi poraz ove sezone.

Lokomotiva je bolje i sigurnije otvorila susret. Već u šestoj minuti povela je zagrebačka ekipa s dva razlike (2:4). Podravka je bila dosta statična u napadačkom dijelu, bez prave brze lopte, što je Lokomotiva lako čitala i zaustavljala. Ali nakon desetak minuta domaći sastav uspijeva posložiti i svoje napadačke, ali još više obrambene redove i Lokomotivu gura u probleme . Serijom 3:0, Podravka uskoro preuzima vodstvo (7:6). Malo po malo domaći sastav sve je razigraniji pa njihova prednost na ulasku u posljednjih deset minuta raste na plus tri (12:9). Lokomotiva se malo tražila, i bila uporna. Sastav Nenada Šoštarića vukla je sjajna Larissa Kalus. Da joj Yuliya Dumanska nije zaustavila udarac sa sedam metara za izjednačenje, bio bi to savršen dan za nju i Lokomotivu. Ovako je Podravka na predah otišla s minimalnom prednošću 17:16. Zlatko Saračević je ipak mogao biti zadovoljan igrom svoje ekipe. Bilo je tu još mnogo prostora za napredak, a osim toga imao je još i dosta aduta na klupi.

Podravka je s dva pogotka na početku drugog dijela opet otišla na plus tri. Lokomotiva je trebala četiri i pol minute za novi pogodak. Pri tome je zagrebački sastav propustio realizirati i drugi sedmerac u utakmici. Ali bez obzira na to, pokazale su karakter i nizom od tri pogotka u 36. najprije došle do novog, šestog izjednačenja u susretu, a zatim i vodstva 19:20. Nakon što su prošle malu krizu, stigle su nove dobre minute Podravke. Povukla ih je vratarka s dvije obrane, a napadačkim učinkom Lamprini Tsakalou. I sada je domaći sastav u prednosti za dva pogotka. Vraća se Lokomotiva još jedanput , uspijeva izjednačiti, ima napad za vodstvo, ali vratnica se ispriječila i Podravka s dva brza lagana pogotka u kontri opet bježi na plus dva. Uskoro se ulazi u posljednjih deset minuta i svaki promašaj ili vratarska obrana vrijede dvostruko.  Šira klupa Podravke polako dolazi do izražaja. Proradila je Yuliya Dumanska na vratima domaće ekipe i Podravka u 54. minuti ima velikih plus četiri (29:25). Bez većih poteškoća održala je razliku do kraja i zasluženo slavila.

S deset pogodaka Lamprini Tsakalou bila je najbolja u redovima Podravke. Larissa Kalus s 11 najefikasnija kod Lokomotive.

1. HRL – ŽENE: 15. KOLO
    PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA ZAGREB 32:29