Paket24 Premijer liga: Sesvetama derbi protiv Poreča

330
MRK SESVETE vs RK Bjelovar, Paket 24 premijer liga, 26.09.2020

U derbi susretu 16. kola Paket24 Premijer lige, Sesvete su pobijedile Poreč  27:21, i još malo pojačale gužvu na vrhu ljestvice. Varaždin je tako ostao vodeći s bodom više od Sesveta i Poreča, i tri više od Dubrave i Gorice.

Dosta ravnopravno i vrlo neizvjesno bilo je prvo poluvrijeme. Poreč je doduše vodio dvadesetak minuta, u jednom trenutku i plus tri, ali nije to uspio sačuvati do kraja. Serijom 4:0, Sesvećani su 5:8, vrlo brzo pretvorili u 9:8. Na poluvrijeme se otišlo s 11:11. Važnost derbija kao da je ubila ljepotu, bilo je dosta pogrešaka na obje strane, tako da treneri sasvim sigurno nisu mogli biti zadovoljni.

Poreč se držao još desetak minuta u drugom dijelu. Tada su Sesvete konačno, čini se posložili svoju obranu, i s lakoćom zaustavljali napade gostiju. Sjajno je u tim trenucima na vratima domaćih branio Filip Perić, i Poreč je sve više zaostajao. U 40. minuti tako je bilo plus tri za Sesvete. Pet minuta poslije plus šest i čini se da je u tim trenucima sve bilo jasno. Poreč jednostavno nije imao rješenje za jako čvrstu i pokretljivu obranu domaćina. Karpo Sirotić je majstorski dirigirao i slagao igru domaćina pa su Sesvećani u 54. došli do velikih sedam razlike. Završilo je s plus šest, što je i više nego dovoljno da na kraju u slučaju istog broja bodova, Sesvete budu ispred Poreča, jer su prvi susret ove sezone izgubili dva razlike.

Karpo Sirotić je sa šest pogodaka bio najbolji u domaćim redovima. Pet je dao Mislav Šuker. Kod gostiju najbolji Luka Moslavac s osam pogodaka.

Prethodni članakOdličan pogodak Larisse Kalaus! I Podravka vs Lokomotiva I Potez utakmice
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga: Izjave nakon susreta Varaždina i Spačve