EHF Europska liga: Težak poraz Nexea za kraj nastupa u skupini

138

Rukometaši Nexea porazom su završili natjecanje u skupini C, EHF Europske lige. U posljednjem, 10. kolu, Montpellier je slavio s 37:25. Sastav iz Našica tako je osvojio četvrto mjesto, a to znači da će u osmini finala Nexe igrati protiv Rhein Neckar Lowena.

Samo desetak minuta Nexe je držalo ritam Montpelliera. Nažalost, nakon toga stigao je čitav niz pogrešnih proigravanja i izgubljenih lopti pa je domaćin sve to s lakoćom pretvarao u pogotke. Obrana našičkog sastava jednostavno nije imala rješenja za brzi protok lopte Montpelliera, a o čvrstini duela da i ne govorimo. Uostalom, podatak da su u prvom dijelu primili čak 21 pogodak, dovoljno govori kakvu su obranu igrali. Šteta, jer napadački Nexe uopće nije bio loš. Imao je realizaciju od čak 82 posto. Francuzi su na predah odnijeli plus sedam (21:14).

Punih devet minuta Nexe je bilo bez pogotka u nastavku. Za to vrijeme, Montpellier je odjurio na plus 12. Pokušavao je trener Nexea s brojnim promjenama probuditi svoj sastav, naći šestorku koja bi koliko toliko mogla parirati domaćinu, ali nikako nije uspijevao. Montpellier nije smanjivao tempo niti jednog trenutka i na kraju je postigao čak 37 pogodaka. Našičani su na kraju imali čak 13 tehničkih pogrešaka i 16 napada manje. Da su samo pola tih izgubljenih lopti pospremili u mrežu domaćina, poraz bi bilo puno lakše podnijeti.

Po sedam pogodaka za Montpellier dali su Hugo Descat i Kylian Villeminot. Kod Nexea najbolji Saša Barišić Jaman, također sa sedam pogodaka. Uz njega vrijedi spomenuti i 13 obrana Morena Cara.

Magdeburg je pobjednik skupine C  s 18 bodova. Drugo mjesto osvojio je CSKA, treće Montpellier, a četvrto Nexe. Sastav iz Našica ima pet pobjeda i pet poraza. Za tri tjedna (23.ožujka), igra se osmina finala. Nexe će tako u Našicama dočekati moćni Rhein Neckar Lowen.

EHF EUROPSKA LIGA: 10. KOLO
MONTPELLIER – NEXE 37:25
CSKA – MAGDEBURG 27:35
ALINGSAS – BEŠIKTAŠ 30:29

Prethodni članakNevjerojatan pogodak Tina Tomljanovića! I Zamet vs Dubrava I Paket24 Premijer liga
Sljedeći članak1. HRL – Žene: Može li netko iznenaditi favorite?