1. HRL – Žene: Uvjerljiva pobjeda Lokomotive protiv Sinja

122

U posljednjem susretu 20. kola prve hrvatske lige rukometašica, Lokomotiva je u Zagrebu bez većih problema pobijedila Sinj 34:23, i zadržala drugo mjesto na ljestvici.

Nakon što je turski klub Yalikavaksports otkazao uzvratni susret EHF Europskog kupa i Lokomotivu pogurao u finale, zagrebački sastav je odlučio odigrati zaostali susret 20. kola domaće lige protiv Sinja. Nenad Šoštarić ni sam nije bio siguran u kakvom mu je stanju ekipa jer je iza nje bila karantena. Stoga ne čudi da je Sinj držao priključak cijelo prvo poluvrijeme. Na predahu je tako bilo skromnih 14:13 za Lokomotivu.

Veći izbor kvalitetnih igračica morao je doći do izražaja u nastavku. Nakon desetak minuta igre, Lokomotiva je imala plus pet, 22:17. Kad su sredinom poluvremena napravile seriju od pet pogodaka za redom, Lokosice su otišle na za Sinj nedostižnih plus sedam, 24:17. Dvije minute prije kraja, već je bilo deset razlike, a završilo je s plus 11 (34:23). Po šest pogodaka kod Lokomotive dale su Andrea Šimara i Larissa Kalaus. Čak 23 obrane imale su domaće vratarke (Lucija Bešen 13, Lena Ivančok 8). Kod Sinja, prvo ime Paula Crnčević sa sedam pogodaka. Treba pohvaliti i odličnu Andreju Vugdeliju na vratima koja je skupila 15 obrana.

1. HRL – ŽENE: 20. KOLO
    LOKOMOTIVA ZAGREB – SINJ 34:23

Prethodni članak1. HRL – Žene: Danas i sutra igraju se tri zaostala susreta
Sljedeći članakEHF Europska liga: Tako blizu, a tako daleko bilo je Nexe i oprostilo se od Europe