1. HRL – Žene: Sesvete do bodova u Splitu, vodeći sastavi bez problema

491

U pet susreta 23. kola prve hrvatske rukometne lige za žene koji su odigrani danas, bilo je samo jedno iznenađenje. Sesvete su naime, uspjele pobijediti Split na Gripama, i ostaviti iza sebe Murvicu, Sinj i Viroviticu. Ostali sastavi iz vrha ljestvice, upisali su očekivane pobjede.

Zrinski je u Sinju osvojio jako važne bodove. Domaćin se hrabro nosio sve do završnice prvog dijela. Tad je malo posustao pa je ekipa iz Čakovca na predah odnijela plus jedan (15:16). Još desetak minuta u nastavku, Sinj je pružao dobar otpor. Onog trenutka kad je Zrinski napravio četiri pogotka razlike, susret je prelomljen i riješen. S devet pogodaka Ivka Kljaković Gašpić bila je najbolja u domaćim redovima. Sjajna je bila i vratarka Andreja Vugdelija s 18 obrana, ali je to bilo suviše malo za raspoložene gošće. Lea Vukojević dala je devet, Gabriela Gudelj osam pogodaka za Zrinski. Kada tome dodamo i 14 obrana Marte Kozjak, jasno je zašto su bodovi otišli put Čakovca.

Osijek je uvjerljivom pobjedom u velike probleme gurnuo Murvicu koja sada ima četiri poraza zaredom. Vrlo odlučno ušle su u susret Osječanke željne da prekinu svoj negativni niz od dva poraza. I već nakon prvih 30. minuta imale prednost koja im je jamčila miran nastavak. S 19:12 dobile su naime, prvo poluvrijeme. Na deset razlike otišle su sredinom drugog dijela i rutinski odradile ostatak susreta. Ukupno 15 obrana imale su domaće vratarke. Najefikasnija je pak, kod Osijeka bila Petra Frančić, sedam od sedam. Po šest pogodaka su dale Lea Hren i Josipa Paula Jerčinović. Murvicu je predvodila Silvija Masnić s devet pogodaka. Osijek je bio na 71, a sastav iz Crikvenice na 50 posto realizacije.

Velika borba vodila se između Splita 2010 i Sesveta. Domaćin je vodio sve do posljednje minute prvog dijela. Sesvete su praktički sa zvukom sirene prije predaha zabile za vodstvo 13:14. Splićanke su u nastavku brzo vratile prednost na svoju stranu. Ona je uglavnom iznosila pogodak ili dva. Ali na ulasku u posljednjih deset minuta, Sesvete ponovno preuzimaju vodstvo. U 54. imaju plus dva, 23:25. I uspijevaju serijom pogodak za pogodak to sačuvati i osvojiti izuzetno vrijedne bodove. Sedam pogodaka kod Splita dala je Klara Rubić. S druge strane, najbolja Anja Vida Lukšić s osam pogodaka.

1234 Virovitica je doživjela i 21. poraz ove sezone. Dugo Selo ’55 je ovog trenutka objektivno bolji sastav i potvrdile su to više nego uvjerljivom pobjedom. Domaćin je u prvih 30. minuta postigao samo pet pogodaka. Već tada su zaostajali deset. Dugo Selo 55 nije smanjivalo ritam ni u nastavku pa ga je dobilo 7:17. Kod Virovitice, tri igračice po dva pogotka. Za Dugo Selo 55 šest pogodaka Josipe Bebek. Ukupno 21 obranu imale su gostujuće vratarke Mara Budić 10/16 i Ema Novosel 11/17.

Poraz u finalu Kupa ostavio je trag na Podravka Vegetu. Kako drugačije tumačiti da su u Varaždinu izgubile prvo poluvrijeme 14:12? Naravno, sve pohvale rukometašicama Koke koje su odigrale sjajnih 30. minuta. U nastavku su stvari ipak sjele na svoje mjesto i koprivnički sastav je taj dio dobio 9:19. S osam pogodaka, Tea Jalušić bila je najbolja kod Koke. Na drugoj strani prvo ime Dijana Mugoša s pogotkom manje.

1. HRL ZA ŽENE: 23. KOLO
    SINJ – ZRINSKI 27:32
    OSIJEK – MURVICA 34:23
    SPLIT 2010 – SESVETE 26:27
    1234 VIROVITICA – DUGO SELO 55 12:32
    KOKA – PODRAVKA VEGETA 23:31
    UMAG – BJELOVAR 23:22