1. HRL – Žene: Pobjede Bjelovara i Lokomotive

380

U dva zaostala susreta Prve hrvatske lige za rukometašice, Bjelovar i Lokomotiva upisali su očekivane pobjede i potvrdili svoje pozicije u vrhu ljestvice.

Kao što se moglo i očekivati, mlada i nedovoljno iskusna ekipa 1234 Virovitice, nije mogla ozbiljnije odgovoriti na izazove Bjelovara. Doduše, kad se pogleda kretanje rezultata u prvom poluvremenu, malo tko bi mogao zaključiti da će na kraju biti takva razlika. Naime, nakon prvih 30. minuta Bjelovar je imao samo jedan pogodak prednosti 14:15. U nastavku su Bjelovarke odlučile pojačati ritam i Virovitica to više nije mogla pratiti. Već sredinom drugog dijela, bilo je plus sedam za gošće. Na ulasku u posljednjih deset minuta, ta je razlika porasla na deset pogodaka. Virovitica je u drugom dijelu postigla samo šest pogodaka, tako da konačnih 20:31 nije nikakvo iznenađenje. Lukrecia Veršec i Tena Mioč – Čabadaj s po pet pogodaka bile su najbolje u domaćim redovima. Kod Bjelovara, osam pogodaka dala je Ema Guskić.

Lokomotiva je nakon Splita produžila do Ploča, da bi doigrala zaostali susret 23. kola protiv Dalmatinke. Nakon 15-tak minuta izjednačene igre, Lokosice odlaze na tri pogotka razlike. S tom prednosti ide se i na predah. Vrijedi spomenuti da je Lucija Bešen u tih 30. minuta imala čak 12 obrana. Dalmatinka je osjetila umor Lokomotive i nešto slabiji dan, pa je hrabro  krenula u nastavak. U 43. uspjela je najprije stići izjednačenja 17:17, a zatim i prednosti od dva pogotka. Bila je to serija od 6:1 domaćih. A onda se Lokomotiva uozbiljila i odgovorila nizom od četiri potka zaredom i vratila prednost na svoju stranu. U završnici je presudilo iskustvo zagrebačkog sastava koji je ostao miran u ključnim trenucima. Lana Jarak sa šest pogodaka bila je najpreciznija u domaćim redovima. Veliki obol dala je i vratarka Andrijana Vlatka Jelčić s 13 obrana. Kod Lokomotive, Andrea Šimara devet pogodaka, a Lucija Bešen na kraju čak 19 obrana.

1. HRL – ŽENE: 25. KOLO
    1234 VIROVITICA – BJELOVAR 20:31

1. HRL ZA ŽENE: 23. KOLO
    DALMATINKA – LOKOMOTIVA ZAGREB 23:26

Prethodni članakDELO EHF Liga prvakinja: Vipers Kristiansand europski prvak!
Sljedeći članakJuniorke: Početak priprema za EHF EURO 2021.