DELO EHF Liga prvakinja: Vipers Kristiansand europski prvak!

122

Rukometašice norveškog Vipers Kristiansanda nove su europske prvakinje! U finalu EHF DELO Lige prvakinja, Vipers je pobijedio Brest Bretagne 34:28. To je prvi europski naslov toga kluba, drugi ukupno za Norvešku nakon što je to ostvario Larvik, 2011. godine.

Norvežanke su nakon pobjede protiv CSKA u polufinalu 33:30  i u finalu dominirale protiv najugodnijeg iznenađenja europske klupske sezone. Vipers Kristiansand je sjajno otvorio finalni susret. Vrlo brzo su povele 5:1. Nakon desetak minuta, imale su Norvežanke, za  koje je sjajno igrala nekadašnja hrvatska reprezentativka Marta Tomac, 9:4. Ipak, u manje od pet minuta, Brest je uspio stići do izjednačenja i pokazati da to neće biti tako jednosmjerna utakmica kako su zamislile rukometašice iz zemlje europskih prvakinja. Na predah se otišlo s 18:14 za Kristiansand.

Ni u nastavku Brest nikako nije uspijevao naći rješenje za brzu igru i tranziciju norveškog sastava. Uz sjajnu Katrine Lunde na vratima, koja je na kraju imala 12 obrana, briljirala je u napadu mlada Henny Ella Reistad koja je postigla čak 12 pogodaka iz 16 pokušaja.  Najbolja u redovima Bresta bila je Slovenka Ana Gros s osam pogodaka.

U susretu za treće mjesto, Gyor Audi ETO KC pobijedio je CSKA 32:23. Mađarski sastav je inače bio branitelj naslova.