Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Gužva na vrhu

155

Nakon dva odigrana susreta 6. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, ponovno je došlo do promjene na vrhu. Nakon što je Zamet bio vodeći 24 sata, sad je tu poziciju prepustio Bjelovaru. A sve se može promijeniti već u petak kad Gorica igra svoj susret protiv Dubrovnika.

Rukometaši Zameta su nakon pobjede protiv Bjelovara 39:28, kojim su na kratko izbili na vrh ljestvice Lige za ostanak, u manje od 24 sata odigrali još jedan susret i doživjeli težak poraz. Riječki sastav je u Vinkovce doputovao s jedim vratarom i sedam igrača. Spačva Vinkovci im je nanijela najteži poraz ove sezone. Već nakon desetak minuta, bilo je jasno da je umor od prethodnog susreta učinio svoje. Vinkovčani su brzo i lako došli do prednosti 10:3. Nakon dvadeset minuta igre, domaćin je već imao deset pogodaka prednosti (15:5). Na poluvremenu je bilo jedanaest, 22:11. Pobjednik je dakle već bio poznat pa su oba trenera dala priliku mlađim snagama. Najveća prednost Spačve bila je 15 razlike, pet minuta prije kraja. Domaći vratari imali su čak 26 obrana (Nikola Ćirović 16, Marko Romić 10). Najefikasniji kod Vinkovčana Marko Buntić sa šest pogodaka. Tin Tomljanović je postigao 13 pogodaka, odnosno više od polovice Zameta. Još težeg poraza spasio ih je Marin Sorić koji je imao 11 obrana.

Nakon poraza u Rijeci dan ranije, Bjelovar nije dopustio Umagu da to ponovi. Već po prvim minutama vidjelo se da je Bjelovar odlučno ušao u susret. Prvu veću prednost Bjelovar je stvorio u 15. minuti kad je imao 7:10. Domaćin je  ipak do predaha uspio nekoliko puta doći na samo pogodak zaostatka. Tako je bilo i nakon 30. minuta igre (16:17). U nastavku, Bjelovar opet pojačava tempo i već nakon šest minuta ima plus četiri. Ali, kraj je još daleko. Uporni Umažani u 44. dolaze do izjednačenja, 21:21. Još tri poravnanja rezultata izborio je domaći sastav, prije nego što je Bjelovar serijom 3:0, pobjegao na plus tri 24:27. I to je bilo dovoljno. Po šest pogodaka za domaćina postigli su Erik Vukotić i Tomislav Kvastek. Jako dobar je s 13 obrana bio i Sven Matijević na vratima Umaga. Kod Bjelovara najbolji Tibor Jurjević sa sedam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 6. KOLO
SPAČVA VINKOVCI – ZAMET 40:27
UMAG – BJELOVAR 27:30

04.06.2021
19.30 GORICA – DUBROVNIK RKHM

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Meč lopta za Poreč, Nexe u Sesvetama
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Sesvete šokirale Nexe, Poreč bolji od Varaždina