Paket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Sesvete šokirale Nexe, Poreč bolji od Varaždina

547

Šesto kolo Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka donijelo nam je pravu senzaciju. Rukometaši Sesveta pobijedili su Nexe 35:31, i napravili jedno od najvećih iznenađenje posljednjih nekoliko sezona te praktički odlučili Prvenstvo. Poreč je pak, novim slavljem čvrsto zasjeo na treće mjesto, i sad puše za vrat Nexeu.

Poraz od PPD Zagreba ostavio je veliki trag na rukometašima Nexea. Puno uspona i padova imala je momčad Branka Tamšea koja je formalno bila domaćin u Sesvetama. Domaćin je otvorio susret kao u najljepšim snovima. Za manje od pet minuta vodili su 1:4. Ipak, Našičani su uskoro stabilizirali svoju igru i sredinom prvog dijela, najprije stigli do izjednačenja 7:7, a onda i vodstva 13:8. Ali, domaćin uzvraća serijom od četiri pogotka za redom i na kraju na predah odlazi sa samo jednim pogotkom zaostatka, 16:15. U nastavku sastav Silvija Ivandije igra kao u transu. Obrana je sjajna, agresivna, jako pokretna i Nexe vrlo brzo ulazi u probleme. Nakon šest izjednačenja, Sesvete ponovno imaju seriju od četiri pogotka za redom i u 47. odlaze na plus četiri, 23:27. Alarm na klupi Nexea brzo je upaljen, ali osim Janka Kevića, “Gromovi“ jednostavno nemaju raspoloženog igrača. Brod se opasno nakrivio kad je sastav Sesveta u 51. minuti podigao svoju prednost na plus šest, 23:29. Pokušao je trener Nexea s obranama 5-1, pa i 4-2, ali ništa nije pomoglo. Sesvećani su letjeli po terenu, pogađali iz nemogućih situacija i na kraju ostvarili vjerojatno najveću pobjedu u klupskoj povijesti. Mnogo je dobrih pojedinaca bilo u sesvetskim redovima. Nikola Finek je postigao šest pogodaka iz šest pokušaja. Danijel Vusić je imao pet od pet. Darko Krdelj pet od sedam. Kod Nexea, daleko najbolji Janko Kević s 11 pogodaka. Šest je dao Tomislav Severec.

Poreč nije propustio priliku da na domaćem terenu upiše još jednu pobjedu i napravi veliki korak ka trećem mjestu. S 3:0 i 5:2, počeli su susret domaći rukometaši. Varaždinci su se vratili u susret sredinom prvog dijela kad su došli do izjednačenja, 7:7. Poreč je ipak ostao čvrst, i do predaha uspio stvoriti nove prednost od tri pogotka (14:11) i zadovoljan otišao u svlačionicu na predah. Od odgovora Varaždina na to vodstvo u nastavku, nažalost nije bilo ništa. Poreč je dosta lako odjurio na sedam razlike nakon deset minuta igre (20:13) i praktički riješio pitanje pobjednika. Šest minuta prije kraja Poreč je imao najveću prednost u susretu od čak devet razlike. Ivan Vekić imao je 13, Erik Krbavčić 3 obrane kod domaćina, a to je ukupno respektabilna brojka za Paket24 Premijer ligu. Po sedam pogodaka, dali su Vedran Mataija i Filip Glavaš. Kod Varaždina, najbolji Fabijan Grubišić s četiri pogotka, ali za to mu je trebalo 12 pokušaja.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 6. KOLO
POREČ – VARAŽDIN 1930 25:19
NEXE – SESVETE 31:35