1. HRL – Žene: Podravki 26. naslov, Europska liga za Lokomotivu, Umag & Bjelovar

612
Photocredit: Ivan Brkić

Premda je ostalo da se odigra još jedan zaostali susret između Bjelovara i Lokomotive, u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi za žene sve je poznato. Novi prvak je Podravka Vegeta. To je 26. naslov za klub iz Koprivnice, koji će nas sljedeće sezone predstavljati u Ligi prvakinja. Lokomotiva Zagreb, Umag i Bjelovar su pak, osigurali nastup u EHF Europskoj ligi. Natjecanje napuštaju Murvica, Sinj i 1234 Virovitica.

Podravka Vegeta je prema očekivanju sezonu završila pobjedom u posljednjem kolu protiv mlade ekipe Splita 2010, 30:18. Bilo je to 26. slavlje Podravkašica ove sezone u nas, a da radost bude potpuna, to je i 26. naslov prvakinja Hrvatske. I bez nekoliko važnih karika iz ove sezone poput Lamprini Tsakalou, Azenaide Carlos i Aneje Beganović,  Podravka je lagano stigla do velike i uvjerljive pobjede. Susret su otvorile s 4:0. Gošće su prvi pogodak postigle u 12. minuti kad je bilo 6:1. Pet minuta prije predaha imala je domaća ekipa plus deset. Na poluvremenu je bilo također deset razlike, 17:7.

U nastavku su, prema najavi trenera Antonija Pranjića, debitirale Ema Stručić i Ema Balaško. Na kraju je Podravka Vegeta pobijedila s velikih 12 razlike, i proslavila novi naslov prvakinja Hrvatske. Pehar za naslov i prijelazni pehar Hrvatskog rukometnog saveza, igračicama je uručila članica Upravnog odbora HRS-a Božica Palčić. Medalje je suigračicama podijelila kapetanica Dragica Džono koja je posljednji put predvodila  sastav iz Koprivnice. Svečanost je nastavljena posebnim oproštajem kluba od kapetanice uz prigodne poklone direktorice Podravka Vegete, Vlatke Mihoci. Kao i uvijek, u takvim prigodama iskazali su se i navijači koji su ispred dvorane priredili vrlo emotivan i lijep  oproštaj za svoju voljenu kapetanicu.

Derbi kola koji je odlučivao tko uz Podravku, Lokomotivu i Umag ide u Europu sljedeće jeseni, pripao je Bjelovaru. Kao što se i moglo očekivati, bio je to vrlo izjednačen susret.   Domaćin ga je započeo nešto mirnije i poveo 3:0. Sredinom prvog dijela još uvijek su Bjelovarke imale tri pogotka prednosti. Ali u završnici prvog poluvremena, gdje su dominirale obrane, Koka je uspjela stići na minimalan zaostatak 9:8. Slično je bilo i u nastavku. Do 45. minute uglavnom je prednost domaćina bila pogodak ili dva. Onda su na kratko otišle na plus tri (17:14), ali se Koka nije dala. Kad je Bjelovar na ulasku u posljednjih deset minuta ponovno pobjegao na tri razlike, susret je riješen. Najbolja u domaćim redovima Ana Malec sa šest pogodaka. Katarina Mrazović s pet pogodaka bila je prvi strijelac Koke.

Umag je prema očekivanju lako i uvjerljivo svladao najslabiji sastav lige, 1234 Viroviticu. Nakon desetak minuta zagrijavanja, Umag je ubacio u brzinu više i na poluvremenu imao šest pogodaka razlike, 12:6. U drugom dijelu, već nakon desetak minuta igre bilo je plus deset, 21:11. Završnih desetak minuta Umag je dobio 7:4, odnosno konačnih 12 razlike. Ana Jajčević i Kristina Plahinek dale su po šest pogodaka za Umag. Kod 1234 Virovitice vrijedi istaknuti Martinu Majkovčan koja je imala 15 obrana, a po četiri pogotka zabile su Tena Mioč-Čabadaj i Tea Štrusa.

U susretu bez rezultatskog imperativa, Sesvete su pobijedile Sinj 36:29. Praktički svim igračicama koje je imao u zapisniku, domaći trener dao je priliku. Stoga ne čudi da ih je čak 12 na kraju bilo među strijelcima. Nakon što su dostigle početnu prednost Sinja od 0:3, domaće rukometašice su do poluvremena stvorile tri pogotka viška 17:14. U drugom dijelu ta je prednost stalno rasla do konačnih plus sedam. Ana Grlić sa šest pogodaka iz šest pokušaja bila je najefikasnija u domaćim redovima. Kod gošći, po devet pogodaka Matea Mažurin i Ana Lovrić.

1. HRL ZA ŽENE : 26. KOLO
    PODRAVKA VEGETA – SPLIT 2010 30:18
    BJELOVAR – KOKA 23:21
    UMAG – 1234 VIROVITICA 31:19
    SESVETE – SINJ 36:29