Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Nova pobjeda Spačve, Dubrovnik završio svoje nastupe ove sezone

306

U posljednjem susretu 7. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, Spačva Vinkovci je pobijedila Dubrovnik RKHM 35:28  i još se malo približila vodećem trojcu. Vinkovčani uz sve to, kao i Gorica, imaju i dva susreta manje od Zameta i Bjelovara. Dubrovnik je ostao na dnu ljestvice i završio natjecanje za ovu sezonu.

Nakon samo 20-tak sati, Vinkovčani i Dubrovčani ponovno su se našli jedni protiv drugih. Ovog puta, Spačva je bila domaćin. I očekivano nije dopustila nikakvo iznenađenje. Dapače, upisala je još jednu pobjedu kojom je stigla na tri boda zaostatka za Zametom i Bjelovarom uz dva susreta manje, te četiri boda manje od vodeće Gorice.

Vinkovački sastav je otvorio susret s 3:0, pa 7:4, već nakon nepunih devet minuta igre. Najveća prednost domaćina u prvom dijelu bila je plus šest. Na predah se otišlo s pet razlike, 17:12. U nastavku je uslijedila silovita serija Vinkovčana od 7:2 u samo osam minuta igre i njihova prednost porasla je do plus deset 24:14. Sve ostalo što se zbivalo do kraja, bio je pokušaj Dubrovnika da neizbježan poraz dovede na podnošljivu razinu. Domaćin je naravno u posljednjih dvadesetak minuta poštedio napora svoje udarne snage i dao priliku onima koji su manje igrali u posljednje vrijeme. Domaći vratari tako su skupili 15 obrana. Devet pogodaka dao je Marko Vignjević, šest Matej Radović. Kod gostiju, vratari zajedno 14 obrana. Najbolji strijelci Toni Jakić i Samid Mekić s po 11 pogodaka.

Spačva Vinkovci do kraja Lige za ostanak još mora u goste Umagu i Bjelovaru, a doma dočekuje Goricu. Dubrovnik je pak, nakon puno turbulencija završio sezonu. Oni su unaprijed odigrali susrete 8., 9. i 10 kola. U 28 nastupa prvog i drugog dijela sezone ostvarili su tri pobjede, jedan remi i doživjeli 24 poraza.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 7. KOLO
SPAČVA VINKOVCI. – DUBROVNIK RKHM  35:28

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Derbi bez pobjednika, Spačva se priključuje borbi za vrh
Sljedeći članakRukomet na pijesku: Detono srebrni na EBT Finals-u!