EHF Europska liga: Nova pobjeda Nexea i nastavak europskog puta

64
© Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Rukometaši Nexea ostvarili su i drugu pobjedu protiv poljskog sastava Grupa Azoty Unia Tarnow 32:28 i osigurali nastup u 2. kolu EHF Europske lige. Podsjećamo, hrvatski doprvak je dan ranije prvi susret dobio 28:23. Dogovorom klubova, oba susreta odigrana su u Našicama.

Za razliku od prve utakmice u kojoj je Nexe imao uraganski start i poveo 7:0, u drugom je to bilo puno izjednačenije. Gosti su vodili s pogotkom razlike sve do 19. minute, kada prednost konačno prelazi na stranu hrvatskog kluba. Našičani su sjajno odigrali preostali dio prvog poluvremena i na predah odnijeli plus četiri (16:12).

U nastavku su polako još dizali svoju prednost pa su u 43. imali sedam pogodaka viška. Boljom i kvalitetnijom rotacijom, Branko Tamše je zadržao visoki nivo igre i ozbiljnost svoje momčadi sve do pred kraj, kad je na teren poslao one koji su manje igrali u ova dva dana. Tako je na poziciji srednjeg vanjskog zaigrao Alen Blažević koji se u toj ulozi nije našao barem deset posljednjih godina. Poljaci su to iskoristili i na kraju uspjeli osigurati za njih podnošljiv poraz 32:28.

Čak 18 obrana imali su domaći vratari (Mihailo Radovanović 10, Moreno Car 8). Najbolji strijelac Nexea bio je Marin Jelinić sa sedam pogodaka iz sedam pokušaja. Kod gostiju najbolji Japanac Rennosuke Tokuda sa šest pogodaka.

EHF EUROPSKA LIGA: 1. KOLO
NEXE – GRUPA AZOTY UNIA TARNOW 32:28 (28:23)

Prethodni članakSEHA – Gazprom liga: Pirova pobjeda PPD Zagreba koji je ostao bez Final 4