Paket24 Premijer liga – Liga A: Rudari “iskopali“ prvu pobjedu

736

U posljednjem susretu 2. kola Paket24 Premijer lige – lige A, Rudar je pobijedio Umag 31:22, i tako stigao do prvog slavlja nakon povratka u najelitniji razred hrvatskog rukometa.

Susret u Samoboru bio je neobičan po mnogu čemu. Rijetko se naime događa, da jedna rukometna utakmica počinje sa 7:0. A upravo je to Rudar uradio protiv Umaga. Gosti su prvi pogodak postigli tek u desetoj minuti. Nakon što su stigli na minus 9 u 16. minuti, (11:2), gosti su se trgnuli i posljednjih deset minuta dobili Rudar 3:7 te na poluvrijeme otišli s pristojnih 15:10.

Onda su na početku drugog dijela napravili novu seriju od tri pogotka zaredom i stigli na samo dva pogotka zaostatka, odnosno potpuno se vratili u utakmicu. Domaćin se nije uplašio. Pronašao je igru s početka susreta i ponovno umakao na plus četiri te tako kupio mir. A kad su od 43. do 48. minute, povezali pet pogodaka zaredom i pobjegli na devet razlike, čini se da je pobjednik bio odlučen. Posljednjih desetak minuta držali su ritam pogodak za pogodak i stigli do prvog slavlja u novoj sezoni.

S 12 obrana, Josip Žitković bio je jedan od Rudarovih junaka. Sedam pogodaka dao je Valentino Runtas. Gosti su imali samo četiri igrača među strijelcima, što je još jedna neobičnost toga susreta. Najbolji je bio Tomislav Radić s devet pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 2. kolo
RUDAR – UMAG 31:22

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Varaždin i Moslavina ostali stopostotni
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga: Izjave nakon drugog kola