EHF Europska liga: Drama pripala Nexeu za novi nastup u EL

239

Rukometaši Nexea pobijedili su Bjerringbro-Silkeborg 32:26, u uzvratnom susretu 2. kola EHF Europske lige i osigurali nastup u skupinama tog natjecanja. Nexe je prije tjedan dana poražen u Danskoj 27:33 i zahvaljujući upravo tom jednom pogotku više u gostima, prošli su dalje.

Našice su vidjele pravu dramu. Premda se veći dio susreta činilo da Danci drže stvari pod kontrolom i da Nexe neće uspjeti doći do najmanje šest razlike, to se na svu sreću nije obistinilo. Desetak minuta trajalo je ispitivanje snaga, s malom prednosti našičkog sastava. U 10. minuti Nexe ispak uspijeva pobjeći na plus četiri (8:4). I drži tu razliku sve do 20. minute kad se Danci približavaju na minus dva (11:9). Ali, u završnici prvog dijela hrvatski doprvak pronalazi novu snagu i uspijeva do predaha ponovno dignuti svoju prednost na četiri razlike (15:11).

Prvi put Nexe ide na plus pet u 31. minuti. Ali, Danci su ponovno žestoko odgovorili i ubrzo stigli na minus dva. Sljedećih 20-tak minuta bila je to igra živaca. Nexe ode na plus pet, Bjerringbro-Slikeborg se vrati na četiri. Konačno je Nexe stiglo do magičnih šest razlike u 49. minuti (26:20). Mnogi su se pitali, nije li to suviše rano, hoće li domaća obrana uspjeti izdržati nalete Danaca.

Četiri minute prije kraja Nexe je po drugi put na plus šest (30:24). A tri minute kasnije i plus sedam (31:24). Ali, gosti brzo postižu pogodak u igri sedam na šest. Još su međutim daleko od 27 pogodaka koliko im treba da bi Nexe moralo napraviti razliku od sedam pogodaka. Našičani odgovaraju s dva brza pogotka, od kojih je onaj Marija Tomića za plus sedam (32:25). Ali i Danci su brzi pa 52 sekunde prije kraja uspijevaju smanjiti na 32:26 i probuditi nadu da možda ipak mogu sačuvati velikih šest pogodaka razlike iz prvog susreta. Dvadeset i šest sekundi prije kraja Branko Tamše zove minutu predaha i slaže posljednji napad Nexea. Šest sekundi prije kraja Halil Jaganjac izlazi sam na vratara gostiju na šest metara, a on uspijeva obraniti njegov udarac. Tako Danci dobivaju zadnju priliku za prolazak dalje. Srećom, nisu stigli zapucati prema vratima jer je na deset metara netko do domaćih uspio napraviti prekršaj i zaustavio Jacoba Larssena. Ulazak u teren, trener Nexea platio je isključenjem dvije minute, tako da su obrambeni zid domaćih činila petorica igrača. Danci nisu uspjeli pogoditi vrata Morena Cara i veliko slavlje u Našicama moglo je početi.

Saša Barišić Jaman bio je najbolji strijelac Nexea. Svih devet pogodaka postigao je sa sedam metara. Kod gostiju po pet pogodaka Šveđanina Williama Tomasa Bogojevića i Madsa Kjelgaarda Andersena.

EHF EUROPSKA LIGA: 2. KOLO
NEXE – BJERRINGBRO-SILKEBORG 32:26 (27:33)

Prethodni članakDramatičan rasplet u dvoboju novih premijerligaša | Karlovac vs Rudar | Paket24 Premijer liga
Sljedeći članak1. HRL – Žene: Iznimno bogat i zahtjevan tjedan rukometašica