DELO EHF Liga prvakinja: Podravki nijanse nedostajale za bodove kod kuće

93
Photocredit: Ivan Brkić

U 5. kolu DELO EHF Lige prvakinja, rukometašice Podravke Vegete su u napetoj završnici protiv danskog Esbjerga, upisale minimalan poraz 26:27 (9:15).

Susret za domaće rukometašice nije dobro krenuo o čemu najbolje svjedoči podatak da su gošće u prvih sedam minuta došle do prednosti od +4. Domaće igračice su postigle prvi pogodak tek u 8. minuti nakon minute predaha koju je trener Antonio Pranjić bio prisiljen pozvati. Sredinom prvoga dijela, Podravka je ipak prepolovila svoj zaostatak za Esbjergom pa od -4 dolazi na -2. Međutim, takav zaostatak bio je kratkog vijeka pa tako gošće na poluvrijeme odlaze s velikih +6, bilo je 9:15.

Odmah na početku drugog poluvremena, eksplodirala je kapetanica Podravke Larissa Kalaus postigavši tri pogtka u nizu. Na vrata uskoro staje mlada Antonia Tucaković i izvrsno reagira, a dva krila Dijana Mugoša i Ana Turk lete terenom i nose Podravku do hvatanja priključka za gošćama. Dvije minute prije kraja na terenu se odvijala prava drama, osjetila je to i publika u dvorani koja je dala i svoju podršku. Sara Šenvald postigla je pogodak za samo -1 i erupciju oduševljenja u Koprivnici. Na kraju, priliku za izjednačenje i jedan bod, nije uspjela iskorisititi Dijana Mugoša, a Podravka upisuje minimalni poraz 26:27.

U redovima domaćih, prvo ime fantastična Dejana Milosavljević sa sedam zgoditaka, a odmah do nje Larissa Kalaus s pet. Kod Dankinja, nezaustavljiva Kristine Breistol s osam preciznih udaraca.

DELO EHF LIGA PRVAKINJA: 5. KOLO
PODRAVKA VEGETA – ESBJERG 26:27

Prethodni članakMlađi kadeti: Prvo okupljanje hrvatske budućnosti
Sljedeći članak1. HRL – Žene: Dramatičan rasplet u Osijeku, Koka i Dalmatinka pjevajući iz Trogira i Umaga