EHF Liga prvaka: PPD Zagrebu bod u dramatičnom raspletu

288
Photocredit: EHF

Rukometaši PPD Zagreba odigrali su neodlučeno 30:30 protiv Meshkov Bresta u 7. kolu, skupine A, EHF Lige prvaka. U dramatičnoj završnici u posljednjih 60 sekundi obje su momčadi imale priliku za pobjedu, ali je nisu iskoristili.

Zagrebaši su odigrali najbolju utakmicu ove sezone u EHF Ligi prvaka i zbilja imaju za čim žaliti. Premda su u Brestu nastupili bez Davida Mandića, Marina Šipića i Mateja Hrstića koji su ozlijeđeni, „Plinari„ su vodili gotovo cijeli susret. U prvom dijelu najveća njihova prednost bila je plus tri (2:5, 4:7), da bi na predah otišli s plus dva, 13:15. Bilo je to treće poluvrijeme (Elverum 14:11, Montpellier 13:12) koje su hrvatski prvaci dobili ove sezone u elitnom klupskom europskom natjecanju. Izvanredan je u tih 30. minuta, sa sedam obrana bio mladi Matej Mandić na vratima PPD-a.

Zagreb je bio iznimno hrabar, borben i u drugom dijelu. Nakon što ponovno uspjeli povesti s tri razlike 17:20, Meshkov je napravio niz od 4:1 i sredinom drugog dijela vratio susret u egal. U 47. minuti su prvi put poveli 23:22, i mnogi su pomislili da se ponavlja scenarij koji je toliko puta viđen u posljednje vrijeme, prema kojem Zagreb pada i predaje se.

Ali momčad Ivice Obrvana, iskazala je u završnici neviđenu agresivnost, volju i energiju i minutu i pol prije kraja povela 30:29. ali bjeloruski sastav je brzo odgovorio, pa je ostalo da se pitanje pobjednika riješi u posljednjih 50-tak sekundi. Zagrebov trener je pozvao minutu predaha i dogovorio akciju za kraj. Nažalost, odličan ulazak Luke Lovre Klarice koji je odigrao veliku utakmicu zaustavio je domaći vratar. Meshkovu je ostalo 15 sekundi za posljednji napad. I složili su akciju za krilo, za Andreya Yurinoka. Njegov pokušaj zaustavio je sjajni Matej Mandić i tako Zagrebu sačuvao bod.

Sa šest pogodaka Stanislav Kasparek bio je najbolji u domaćim redovima. Kod PPD-a 13 obrana Mateja Mandića. Sedam pogodaka dao je Ivan Čupić, šest Luka Lovre Klarica.

Meshkov Brest je i dalje ostao na začelju ljestvice sa samo jednim bodom. PPD Zagreb je 7. s dva boda. Na vodećoj poziciji je Montpellier koji je slavio u Norveškoj kod Elveruma 37:30.

EHF Liga prvaka: SKUPINA A, 7. KOLO
MESHKOV BREST – PPD ZAGREB 30:30
ELVERUM – MONTPELLIER 30:37