DELO EHF Liga prvakinja: Oslabljena Podravka Vegeta doživjela novi poraz

104

Rukometašice Podravke Vegete doživjele su novi poraz u EHF DELO Ligi prvakinja. U 8. kolu skupine A, Rostov-Don bio je bolji od hrvatskih prvakinja 34:23. To je sedmi poraz Podravke Vegete u nizu ove sezone.

Podravka je u Rostov doputovala silno oslabljena. Goran Mrđen zbog ozljeda nije mogao računati na Dejanu Milosavljević, Nikolinu Zadravec, Anu Buljan, Leu Franušić i Dzyianu Ilyinu. U takvoj situaciji na vanjskim pozicijama morala su igrati krila Korina Karlovčan i Dijana Mugoša.

Podravka se hrabro nosila s favoriziranim domaćinom u prvom dijelu. Rostov je imao sjajno otvaranje. Poveli su 3:0, pa 5:1, nakon samo sedam minuta igre. Ali, Podravka je uskoro uspjela povezati svoje obrambene redove i stigla na minus dva (6:4). Kvaliteta ekipe domaćina i sjajna mogućnost rotacije, naravno da su došli do izražaja u preostalom dijelu prvog poluvremena pa je Rostov otišao na šest razlike (12:6). Toliko je bilo i na predahu (18:12).

U nastavku je Podravku dugo svojim dobrim obranama na pristojnom zaostatku držala Antonija Tucaković. Nekoliko puta sastav iz Koprvinice bio je na samo četiri pogotka minusa. Ali kao što se moglo i očekivati, umor je morao učiniti svoje i Rostov je to naplatio u završnici utakmice.

S osam pogodaka od kojih je pet bilo sa sedam metara, Grace Zaadi Deuna bila je najefikasnija u domaćim redovima. Kod Podravke po šest pogodaka Marie Biance Bazaliu i Larisse Kalaus.

Podravka Vegeta je tako prvi dio EHF DELO Lige prvakinja završila na pretposljednjem mjestu sa samo jednom pobjedom. Nastavak natjecanja slijedi nakon Svjetskog prvenstva s 9. kolom, 9. siječnja 2022. godine.

EHF DELO LIGA PRVAKINJA: 8. KOLO
ROSTOV -DON – PODRAVKA VEGETA 34:23

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Varaždin bolji od Bjelovara
Sljedeći članakEHF Europska liga: Sjajna Lokomotiva izborila nastup u skupinama Europske lige