Paket24 Premijer liga – Liga A: PPD lako, remi u Poreču, Dubrava prekinula “crni niz“

280

Kao što se i moglo očekivati, 10. kolo Paket24 Premijer lige – Lige A bilo je vrlo uzbudljivo. U derbi susretu Poreča i Gorice nije bilo pobjednika. Dubrava je produbila niz neuspjeha Spačve na njezinom terenu, a PPD Zagreb je prema očekivanju, lako pobijedio Umag.

PPD Zagreb je formalno bio domaćin u Stela Marisu. I relativno lako upisao 10. pobjedu ove sezone, premda je nastupio bez svojih udarnih snaga Željka Muse, Ivana Čupića, Davida Mandića, Marina Šipića. Zagrebašima je po običaju prvi dio služio za zagrijavanje. Umag je tako u jednom trenutku i na početku susreta i poveo 4:5. Ali je do predaha, sastav Ivice Obrvana ipak sve stavio na svoje mjesto i na predah otišao s plus tri (15:12). U drugom dijelu, „Plinari“ su malo jače stisnuli gas i odmah udvostručili svoju prednost. Domaćin je to pratio koliko je mogao. Na kraju je Zagreb taj dio dobio 18:11. Svi igrači PPD-a, osim vratara upisali su se u strijelce što je prava rijetkost u nas. Najviše, i to šest, dao je bivši igrač Umaga Valentino Ravnić. Kod domaćina isto toliko pogodaka Tomislava Radića.

Najviše pozornosti u ovom kolu privukao je susret Poreča i Gorice. Gosti ga počinju vodstvom 0:3. I vode do 12. minute kad domaćin stiže do izjednačenja 4:4. Nakon toga, slijedit će još 13 poravnanja rezultata. Na poluvremenu je tako bilo 10:10. U drugom dijelu prednost je čas na jednoj, čas na drugoj strani. Ali nikada veća od dva pogotka. Sve do 55. minute kad Gorica odlazi na 19:22. I čini se, juri ka važnim gostujućim bodovima. Ali domaćin odgovara s tri pogotka zaredom. Pri tome još i promašuje jedan sedmerac, baš kao i gosti pa je na kraju podjela bodova najpravedniji ishod. Po 12 obrana imali su vratari Erik Krbavčić i Tomislav Sladoljev. Sa šest pogodaka Matija Rađaković najbolji strijelac Poreča, na drugoj strani pet Hrvoja Cekovića.

Ništa manje dramatičnosti nije bilo ni u susretu Spačve Vinkovci i Dubrave. Bio je to ujedno i najefikasniji susret 10. kola s čak 69 pogodaka. Domaćin je vodio pune 52. minute i na kraju ostao bez bodova. Četiri razlike bila je njihova najveća prednost u prvom poluvremenu koje je završeno s 18:16. Gotovo punih 20 minuta u drugom dijelu igralo se pogodak za pogodak. U završnih osam minuta pak, Dubrava pokazuje više mirnoće. Vodstvo preuzima pri rezultatu 28:29. Četiri minute prije kraja, Spačva stiže do izjednačenja 30:30. Dubrava je svježija u preostalom vremenu i uspijeva postići čak šest, a primiti samo tri pogotka i prekinuti niz od četiri poraza zaredom. Marko Vignjević s deset pogodaka prvo ime domaćina. Jedan više na drugoj strani dao je Tomi Vozab.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 10. KOLO
PPD ZAGREB -UMAG 33:26
POREČ – GORICA 22:22
SPAČVA VINKOVCI – DUBRAVA 33:36

RUDAR – KALOVAC (21.11.2021.)

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Trogir nije propustio priliku, Zamet slavio u Kutini, Nexe kod kuće
Sljedeći članak1. HRL – Žene: Očekivane pobjede Umaga i Koke i slavlje Splita