Paket24 Premijer liga – Liga A: Remi u Gorici, pobjeda Karlovca nakon četiri kola

272

U dva susreta 11. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, Gorica i Spačva su podijelili bodove, a Karlovac je prekinuo “crni niz“ i nakon četiri poraza stigao do pobjede protiv Umaga.

Vrlo uzbudljiv i lijep susret odigrali su Gorica i Spačva Vinkovci. Gostima je pripalo prvo, a domaćinu drugo poluvrijeme. Nakon odličnog otvaranja susreta, Vinkovčani su u završnici prvog dijela uspjeli pobjeći na čak šest pogodaka razlike i jako zadovoljni otišli na predah. U nastavku smo vidjeli nešto što se rijetko viđa kod nas. U 43. minuti Vinkovčani su imali 11 pogodaka razlike i na kraju se morali zadovoljiti bodom. Domaćin je od toga trenutka do kraja uspio postići 16, a primio samo pet pogodaka i stigao do remija. Teško je objasniti što se to dogodilo s igrom gostiju u posljednjih 15. minuta. Gorica je  tako drugo kolo zaredom odigrala neodlučeno. Čak 17 obrana imao je Tomislav Sladoljev. Osam pogodaka dao je Hrvoje Ceković, po sedam Lucian Bura i Juro Čakarić. Gosti su najboljeg strijelca imali u Borni Mažurani koji je dao devet pogodaka.

Karlovac je nakon četiri poraza napokon opet osjetio slast pobjede. Prvo poluvrijeme bilo je potpuno izjednačeno, i u njemu su dominirale obrane. Gosti su imali četiri vodstva, ali na predah se ipak otišlo s 10:10. Treća četvrtina susreta bila je poptuno u znaku domaćina. Nakon niza od pet pogodaka za redom, stigao je još jedan od četiri i Karlovac je u 44. minuti imao plus osam, 21:13. Činilo se da je pobjednik već tada bio riješen. Ali, gosti uzvraćaju serijom 1:9, i u 56. minuti je izjednačeno, 22:22. Umag je, čini se, na kraju ostao bez snage pa su Karlovčani s dva pogotka ipak stigli do vrlo vrijedne pobjede. Jedanaest obrana imao je Luka Pezelj. Sa šest pogodaka Leon Hrvojević najbolji strijelac domaćina. Kod gostiju 13 obrana Frana Lučina. Gabriel Buvinić s devet pogodaka ponovno, kao i mnogo puta ove sezone najbolji strijelac Umaga.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A:11. KOLO
GORICA – SPAČVA VINKOVCI 34:34
KARLOVAC – UMAG 25:23
POREČ – PPD  ZAGREB 22:27 (26.11.2021.)
DUBRAVA – RUDAR (28.11.2021.)

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Velika pobjeda Varaždina, slavila i tri domaćina Nexe, Sesvete i Bjelovar
Sljedeći članakSeniorke: Sjajna pobjeda uoči puta u Španjolsku