EHF Liga prvaka: Veliki korak prema ostvarenju sna

201

Rukometaši PPD Zagreba pobijedili su Vardar 1961 23:22, u susretu 10. kola skupine A, EHF Lige prvaka i na kraju prvog dijela sezone probili se na 6. mjesto koje im u proljeće otvara lijepu mogućnost da na kraju nastupe u nokaut fazi.

Kao što se i moglo očekivati bila je to žestoka borba prsa u prsa. I veliko trenersko nadmudrivanje Ivice Obrvana i Veselina Vujović.

PPD Zagreb je odlično počeo susret. Već u 3. minuti imali su plus tri (5:2). U isto vrijeme na desetak minuta, zbog ozljede nosa je ostao bez vrlo važnog igrača Zvonimira Srne. Iskustva nas uče da se s Vardarom utakmica nikad ne dobiva u ranoj fazi. Tako je bilo i u ovom susretu. Serijom 1:6, Vardar ne samo da je dostigao prednost Zagrebaša, nego je i poveo s dva razlike 6:8.

Trener PPD-a morao je naravno, zvati minutu predaha da zaustavi taj skopski uragan. Premda je Timur Dibirov čitao akcije Zagreba kao knjigu, krao lopte u pogrešnim dodavanjima kao na treningu i zabijao u kontri, domaćin nije previše zaostao. Dapače. U završnicu prvog dijela ušlo se s minus dva.

A onda je proradio neki novi, drugačiji Zagreb. Brz na nogama u obrani, s dobrim vratarom i ubojitom kontrom. Veselin Vujović se kockao igrom sedam na šest i Zagreb je od 9:11, za čas, na opće čuđenje gostujućeg trenera, pobjegao na 13:11. Pri tome je sjajni Dino Slavić stigao postići i jedan pogodak na prazna vrata. Na kraju su „Plinari“ na poluvrijeme odnijeli dva pogotka viška (14:12).

Divovsku, ne osobito lijepu rukometnu igru, vidjeli smo u nastavku. S dva brza pogotka Vardar je vrlo lako dostigao Zagrebovu prednost. I preuzeo vodstvo. Hrvatski prvak se strahovito mučio s realizacijom. Čak je u kratkom vremenu propustio priliku realizirati dva sedmerca, ali nije posustao. Čak ni u trenucima kad je skopska momčad imala plus tri (18:21) u 52. minuti. Slijedio je brzi uzvrat Zagrebaša s dva pogotka.

U posljednjih pet minuta, apsolutni junak PPD-a postao je Dino Slavić s nekoliko senzacionalnih obrana, koje su otvorile put Zagrebašima do pobjede. Na kraju je Vardar imao 13 sekundi posljednjeg napada za izjednačenje, ali nije dobro organizirao taj napad i PPD je mogao početi sa slavljem.

S 12 obrana Dino Slavić imao je najbolju vratarsku večer Zagrebaša ove sezone u Ligi prvaka. Pet pogodaka dao je Ivan Čupić, četiri David Mandić. Kod Vardara po četiri pogotka Timur Dibrov i Jeremy Toto koji je kraj utakmice dočekao na tribinama zbog trećeg isključenja.

PPD Zagreb je nakon lošeg otvaranja sezone i samo jednog boda u prvih šest susreta, s pet bodova u tri posljednja susreta stigao iznad crte. I pomalo može žaliti što se sezona prekida zbog Europskog prvenstva. Nastavak je tek 17. veljače 2022. godine kada u Zagreb dolazi Szeged.

EHF LIGA PRVAKA: SKUPINA A, 10. KOLO
PPD ZAGREB – VARADAR 1961 23:22
ELVERUM – AALBORG 28:34
MESHKOV BREST – MONTPELLIER 31:31