Paket 24 Premijer liga – Liga za prvaka: Dramatični raspleti s pobjedama PPD Zagreba, Nexe-a i Poreča

1425
Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

U izrazito zanimljivim i dramatičnim završnicama dvoboja 1. kola Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka, tijesne pobjede upisali su Poreč i Nexe, dok su rukometaši PPD Zagreba u drugom poluvremenu osigurali uvjerljivu pobjedu.

Četrdesetak sati nakon teškog okršaja u Ligi prvaka, „Plinari„ su odigrali prvo kolo Premijerke. Trener Ivica Obrvan ostavio je izvan sastava neke od svojih najboljih igrača poput Ivana Čupića, Željka Muse ili Davida Mandića. Umor se jako osjetio kod domaćina u prvom dijelu. Varaždinci su bez većih problema parirali favoriziranim Zagrepčanima. Uz sve to, Tin Herceg bio je sjajan na njihovim vratima (8 obrana) pa je Zagreb na predah odnio samo pogodak prednosti, 14:13. Još osam minuta u drugom dijelu mučio se PPD s borbenim i upornim Varaždincima koji su u tom trenutku vodili 16:17 i onda ubacio u brzinu više te nizom od osam pogodaka zaredom vrlo brzo dojurio na 24:17. Punih 12. minuta gostujuća momčad nije uspjela postići pogodak. Drugo poluvrijeme tako je završilo sa 17:9 za Zagreb. Ukupno 18 obrana imali su vratari PPD Zagreba: Dino Slavić 11, Matej Mandić 7. Prvi strijelci domaćina Davor Ćavar i Valentino Ravnić s po šest pogodaka. Kod gostiju najbolji Fabijan Grubišić sa sedam pogodaka.

Dogovorom klubova Gorica i Nexe prvi susret odigrali su u Našicama. Slavonski premijerligaš je samo dva dana nakon teškog susreta s Vardarom u SEHA – Gazprom ligi, očekivano izgledao dosta umorno i iscrpljeno. Gorica je to sjajno iskoristila i stavila ih na veliko iskušenje. Gosti su vodili cijelo prvo poluvrijeme. Nije to bila velika razlika, ali je tražila maksimalnu koncentraciju formalnog gosta i odnosila dodatnu snagu u stizanju tog rezultata. Na poluvremenu je bilo minimalnih 14:15. Na ulasku u drugi dio, Nexe konačno kreće punom snagom i s tri pogotka zaredom dolazi do prednosti od tri pogotka 15:18. I vodili su tako Našičani sve do 50. minuta kad stiže novo izjednačenje 23:23. U pravoj maloj drami, Gorica je sve imala na pladnju, ali kao da se uplašila ponuđene prilike. Naime, kod rezultata 26:26 izgubili su loptu, a Nexe zabilo u kontri. Nakon toga, Gorica ima igrača više jer je isključen Gianfranco Pribetić, ali ponovno gubi loptu, a Fahrudin Melić zabija gotovo iz mrtvog kuta i diže prednost sastava iz Našica na plus dva. Tridesetak sekundi kasnije Dominik Kuzmanović brani sljedeći napad Gorice. Kako Nexe nije zabilo nakon toga Gorica ima još jednu priliku za priključak, ali je i tu loptu bacila u “out“ i tako propustila priliku da priredi prvorazrednu senzaciju. S osam pogodaka Fahrudin Melić bio je prvo ime Nexea. Po pet su dali Halil Jaganjac i Miha Kavčić. Kod Gorice sjajan Lucian Bura s deset pogodaka. Šest su djelo Ivana Laljeka.

Ništa manje nije bilo dramatično u Poreču. Slavio je domaćin, a pobjedonosni pogodak postignut je tri sekunde prije kraja. Ali krenimo redom. Prvi dio bio je pun uzbuđenja. Bolje su krenuli gosti. Vodili su desetak minuta. Onda Poreč ima dva vodstva, ali minimalna. Slijedi velika serija Sesveta od čak pet pogodaka u nizu i u 20. minuti gosti imaju plus četiri 5:9. Ipak, posljednjih deset minuta prvoga dijela domaćin je bolji, i uspijeva prepoloviti taj zaostatak te na predah otići s 10:12. Sesvete drže pogodak ili dva prednosti na svojoj strani i u nastavku. Nakon niza od tri pogotka za redom u 45. idu na velikih 14:18. Činilo se da Poreč polako gubi korak. Ali, slijedi silovit uzvrat domaćina, od tri pogotka u samo tri minute i praktički smo na početku. Pet minuta prije kraja Sesvete ponovno imaju veliku prednost s obzirom na broj pogodaka u susretu. Tada su naime vodili 20:23. Ali nisu izdržali. Do kraja više nisu postigli ni pogodaka, a domaćin je dao četiri, s tim da je posljednji pao tri sekunde prije kraja i osvojio dva velika boda. S deset pogodaka iskusni Tomislav Bošnjak dominirao je u domaćem sastavu. Kod Sesveta najbolji Ivan Dumenčić sa šest pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 1. KOLO
GORICA – NEXE 26:28
POREČ – SESVETE 24:23
PPD ZAGREB – VARAŽDIN 1930 31:22

Prethodni članakEHF Europska liga (Ž): I šesti poraz Lokomotive Zagreb
Sljedeći članakKadeti: Hrvatska mladost otputovala na Mediteransko prvenstvo