Paket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Senzacija u Sesvetama, PPD lako, a Gorica malo teže do bodova

874

Kao i prošle sezone, Sesvete su i ove šokirale Nexe i odnijele im dva dragocjena boda. PPD Zagreb i Gorica lako su i bez većih problema upisali nove pobjede protiv Poreča i Varaždina 1930.

PPD Zagreb je bez većeg napora svladao Poreč koji je formalno bio domaćin u Kutiji šibica. Ivica Obrvan ponovno je dao predah glavnim zvijezdama nakon napornog euro susreta. Na igri „Plinara“ to se nije osjetilo. Doduše, trebalo im je dvadesetak minuta da stvore ozbiljniju prednost. U posljednjih sedam minuta prvog dijela napravili su niz od 2:6 i na predah otišli s plus sedam, 8:15. Još ubojitiji bio je Zagreb na početku drugoga dijela, kad je postigao pet pogodaka zaredom i već u 34. minuti otišao na 12 pogodaka razlike. Nakon toga bilo je samo pitanje kolika će biti razlika na kraju. A ona je otišla do čak 20 pogodaka, 16:36. Kod formalnog domaćina najbolji Lucijan Krajcar s četiri pogotka. Čak 12 igrača PPD-a bilo je među strijelcima. Najviše pogodaka dali su Davor Ćavar 8, i Edin Faljić 7.

Kao što se moglo i očekivati, vrlo zanimljiv bio je susret Gorice i Varaždina 1930. Gosti su vodili punih 20. minuta prvog dijela. Ipak, u završnici nisu uspjeli ispratiti ritam koji je nametnuo domaćin i na predahu su zaostali tri pogotka 17:14. Ništa manje nije bilo neizvjesnosti u nastavku. Premda je prednost stalno bila na strani domaćina, sve do posljednjih desetak minuta nisu se mogli opustiti i biti sigurni da bodovi ostaju u Velikoj Gorici. Nakon niza od tri pogotka i razlike od pet (56. minuta), sve je bilo jasno. Domaći vratar Tomislav Sladoljev imao je 13 obrana. Juro Čakarić 8, Hrvoje Ceković 7, Ivan Laljek 6, a to je 21 od 31 pogotka domaćina. Kod Varaždina 1930 odličan Tin Herceg s 13 obrana. Sedam pogodaka dao je Luka Trojko.

Vrhunac ove uzbudljive i neizvjesne subote dogodio se u Sesvetama. Gostima iz Našica kao da nije bio dovoljna opomena poraz iz prošle sezone. Ponovno su izgubili i pokazali da su tako nekompletni s brojnim ozljedama itekako ranjivi nakon teških europskih ispita. Nexe je dobro otvorio susret. I vodio do 17. minute, kada domaćin uspijeva stići do četvrtog izjednačenja (1:1, 2:2, 3:3), 7:7. I ne samo to, nego do kraja prvoga dijela uspijeva postići još osam, a primiti šest pogodaka i na predah odnijeti dva razlike 15:13.  Pri tome je u završnici prve dionice ostao bez ključnog igrača Daniela Vusića koji se teško ozlijedio, i za kojeg je ova sezona vjerojatno završena. Sastav iz Našica odlično reagira u nastavku. Vrlo brzo s tri pogotka smiruje narasle ambicije domaćina. I vodi pogodak ili dva sve tamo do 47. minute. Ali, onda dolazi crna rupa u kojoj ne uspijevaju ništa pogoditi, a posebno se ne mogu obraniti pa Sesvećani postižu šest pogodaka zaredom i odlaze na plus četiri. Voda je došla do grla Nexeu. Ruke malo drhte domaćima u završnici i gosti to koriste te s tri pogotka u nizu stižu na minus jedan u 59. minuti. Ali, posljednja akcija pripada Sesvetama koje postižu pogodak i postavljaju konačnih 30:28. S 12 obrana Filip Perić je jedan od domaćih junaka. Po sedam pogodaka dali su Krešimir Kešić i Ivan Dumenčić. Kod Nexea po pet pogodaka Doriana Markušića i Predraga Vejina.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 3. KOLO
POREČ – PPD ZAGREB 16:36
GORICA – VARAŽDIN 1930 31:26
SESVETE – NEXE 30:28

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Po pet bodova za domaćine i goste