1. HRL – Žene: Pobjeda Podravke, Lokomotiva ipak bliže naslovu

1029

Najveći derbi hrvatskog rukometa pripao je Podravka Vegeti s 19:20. Ali, Lokomotiva Zagreb je i dalje bliža naslovu prvaka jer ima pobjedu u prvom susretu (25:17) i ukoliko ne napravi pogrešan korak do kraja, osvojit će naslov prvakinja Hrvatske. Inače, u ostalim susretima 17. kola, uglavnom su dominirali  domaćini, osim Trogira gdje se osladio Umag.

Najveći hrvatski derbi, ili jedini pravi derbi pripao je Podravka Vegeti. Lokomotiva je bolje počela, vjerojatno svjesna da je pritisak na gošćama. I vrlo brzo su povele 5:2. Od toga trenutka do kraja, obje ekipe postizale su po dva pogotka zaredom osim 18. minute kad je Podravka kratko prekinula taj niz. Na poluvremenu je tako Lokomotiva imala plus dva 11:9. U nastavku je to bio sudar čvrstih obrana. Griješilo se na obje strane. Podravka je do prvog izjednačenja u drugom dijelu stigla u 43. minuti, nakon serije od tri pogotka. Bilo je 14:14. Ali, Lokomotiva nije dala svoju prednost i čuvala ju je sve do posljednje dvije minute. Pri tome treba reći da u posljednjih pet, domaći sastav nije postigao pogodak. Podravka je pak zahvaljujući Tini Barišić, najefikasnijoj igračici gošći s pet pogodaka i Sari Šenvald, na kraju došla do pobjede 19:20. I male utjehe jer su trenutačno na vrhu izjednačeni s Lokomotivom po broju bodova, ali zagrebački sastav ima prednost zbog pobjede od osam razlike u prvom susretu. Lucija Bešen je imala deset obrana. Najefikasnija u domaćem sastavu Andrea Šimara s pet pogodaka.

Bjelovar je očekivano lako pobijedio Zelinu. Domaće rukometašice su otvorile susret s 5:1. Nakon dvadesetak minuta igre već je bilo plus sedam za Bjelovarke. Zelina je ipak  mini serijom od 0:3 malo kasnije stigla na minus četiri, ali dalje nije išlo. Domaćin je na predah odnio zalihu od šest pogodaka (19:13). Uz jako dobre vratarke, Bjelovar je i u drugom dijelu nastavio puniti mrežu gošći. Na deset razlike otišle su domaće u 43. minuti. Plus 15 imala su pet minuta prije kraja. Konačnih 42:26, najuvjerljivija je pobjeda Bjelovara ove sezone. Ana Maria Gavrić i Antonia Oremović dale su po 7, Ema Guskić 6 pogodaka. Kod gošći najbolje Ana-Marija Bikić s 8 i Mirna Vučković 7 pogodaka.

Sesvete su vodile veliku borbu s Trešnjevkom. S pogodak ili dva, dvadesetak minuta vodio je domaći sastav. Ali, gošće su stalno bile tu, na pogodak ili dva zaostatka. Na kraju su bolje odigrale posljednjih deset minuta i na predah odnijele pogodak prednosti 13:14. Domaće se bude u nastavku. Nizom od četiri pogotka u 36. minuti odlaze na 18:15. I to je bilo ključno. Doduše, Trešnjevkin zaostatak nije bio osobito veliki sve do ulaska u posljednjih deset minuta, ali za pravi priključak nije bilo dovoljno raspoloženih i kvalitetnih igračica i pobjeda je na kraju pripala Sesvetama. Briljantna je u drugom dijelu bila Mia Tupek koja je na kraju postigla čak 16 pogodaka. Domaća vratarka Lea Beličev je imala 11 obrana. Kod Trešnjevke isto toliko obrana Petre Lovrenčević i 9 pogodaka Leonarde Kapetanović.

Osijek i Koka odigrali su vrlo zanimljiv susret. Domaćin je krenuo silovito i nakon sedam minuta vodio 5:0. Ali gošće su malo po malo slagale svoju igru, smanjivale prednost domaćina i na poluvremenu bile na minus dva 13:11. Još desetak minuta u nastavku potrajala je neizvjesnost. A onda je domaći sastav povezao četiri pogotka zaredom i pobjegao na pet razlike. I bez većih poteškoća to ne samo održao, nego i još malo povećao  do kraja 30:23. S 8 pogodaka najbolja u osječkim redovima Dora Lacković. Kod gošći prvo ime Ena Car sa šest pogodaka.

Dalmatinski derbi pripao je Splitu 2010. Od početka do kraja, domaće rukometašice su bile u prednosti. U prvom dijelu najveća razlika bila je plus pet i to na samom kraju 14:9. Dalmatinka nije imala odgovor na čvrstu obranu domaćina, ali i dvije raspoložene Klare – Rubić i Birtić, odnosno Anu Lovrić. Njih tri su ukupno dale 17 od 26 pogodaka domaćih. Već nakon osam minuta igre u drugom dijelu Split je imao devet pogodaka razlike. Ponovio je to i šest minuta prije kraja i sigurno priveo susret kraju. Kod gošći najbolja Anđela Zelić s 8 pogodaka. Split 2010 se tako četvrtom pobjedom u nizu probio na četvrto mjesto ljestvice.

Nakon poraza od Lokomotive i Bjelovara, Umag je hitno trebao jedno slavlje da uhvati priključak s ekipama u sredini ljestvice. Trogir 58 im je bio idealan suparnik za to. Ali za dva boda trebalo se dobro namučiti. Prvi dio bio je dosta, praktički stalno izjednačen. Čak 10 poravnanja rezultata bilo je u tih 30. minuta. Na predah su gošće ipak odnijele minimalnu prednost 12:13. U nastavku, susret se lomio dva puta. Nakon desetak minuta, Umag uspijeva od 15:15 otići na 15:18 i činilo se da je preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom. Ali nešto se pitalo i domaće koje u 48. minuti stižu do izjednačenja 20:20. Ali onda slijedi šest najboljih minuta u igri gošći i niz od pet pogodaka te definitivna potvrda da bodovi idu s njima u Istru. Domaćinu za utjehu ostaje da su u posljednje tri minute dale četiri pogotka zaredom i ublažile poraz. Matea Tomić bila je najučinkovitija u domaćim redovima sa sedam pogodaka. Kod Umaga isto toliko dala je Nataša Miočinović.

DUGO SELO 55 – ZRINSKI (13.03.2022.)

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Tri susreta, tri pobjede domaćina
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga: Izjave nakon 4. kola