1. HRL – Žene: Izjave nakon 17. kola

548

Najveći hrvatski derbi pripao je Podravka Vegeti. Ali, sastav iz Koprivnice nije uspio u nemogućoj misiji da dostigne -8 iz prvog susreta. Zbog toga je Lokomotiva bliža naslovu prvakinja. Derbi je očekivano, kao i svaki derbi, ponudio puno borbe, žestine, čvrstih duela. Na kraju su slavile još uvijek aktualne prvakinje. I vidjelo se po slavlju koliko im je bila važna ta pobjeda.

U ostalim susretima sve je bilo  manje – više prema očekivanju. Dalmatinski derbi pripao je Splitu koji se jako približio vrhu i to je lijepo vidjeti. Pomalo u sjeni tih susreta ostala je briljantna predstava Mie Tupek koja je u Sesvetama postigla 16 pogodaka. Do kraja lige još je 9. kola. Za dio klubova i za Lokomotivu 10. jer su Lokomotiva i Podravka odgađali svoje susrete dok su igrali u Europi. Biti će tu još puno uzbuđenja.

Evo nekih reakcija i razmišljanja nakon 17. kola:

LOKOMOTIVA ZAGREB – PODRAVKA VEGETA 19:20
Nenad Šoštarić, trener RK Lokomotiva Zagreb:
„Borbena utakmica, one su na početku povele 2:0, ali poslije toga smo mi diktirali tempo i vodili, ali u 2. poluvremenu smo napravili par grešaka koja su dovela do izjednačenja, promašili smo zicere i tri sedmerca. Primili smo gol na pasivnu igru kod 19:18 za nas. O sedmercu, zadnjem koji je dosuđen, puštam svima da pogledaju gdje je stajala naša igračica. Što se tiče nas, ništa se bitno nije promijenilo, imamo za odigrati još osam, devet utakmica, moramo u svakoj ići maksimalno. Dobili smo puno povratkom Stele Posavec, tu je i Ivana Dežić i vjerujem da će naša forma ići uzlaznom putanjom. Nemamo nikakav pritisak, kad je Podravka osvojila prvenstvo 26 puta, a mi tri puta, ako netko ima pritisak, ima ga Podravka. Mi želimo osvojiti i prvenstvo i kup, imali smo ovdje set loptu koju nismo iskoristili, ali do kraja meča još je dugo.“

Stela Posavec, igračica RK Lokomotiva Zagreb:
Par ključnih lopti otišlo je na stranu Podravke. Bila je to izjednačena utakmica, pogotovo drugo poluvrijeme, igrali smo stalno gol za gol. U prvom dijelu smo imale tri gola prednosti, ali nismo to uspjele sačuvati u nastavku, one su igrale puno agresivnije u obrani, puno su se bolje kretale u napadu, povukle nekoliko kontri i polukontri i zabile nekoliko laganih golova. Tu smo se mi  teško vratile.”

Goran Mrđen, trener RK Podravka Vegeta:
“Čestitke mojim igračicama, borile su se od prve do zadnje minute, čestitke i Lokomotivi, bio je pravi derbi, ne znam je li istovremeno bio i najljepši rukomet. Bila je neizvjesna utakmica. Trebala nam je ova pobjeda, puno nam znači za nastavak prvenstva. Nismo baš svi Hlebinci pa da je bilo realno da stižemo razliku. Presudilo je možda kad su se naše vratarice u obranama izjednačila s Lokomotivinim. Igrali smo mi obranu kvalitetno, ali nedostajalo nam je par obrana golmanica, dok je s druge strane Bešenica poskidala neke šuteve. Dobro se poznajemo, i treneri i igračice. Najvažnije je bilo da nismo odustale od utakmice.”

Sara Šenvald, RK Podravka Vegeta:
“U ovu utakmicu se ušlo bez favorita, što pokazuje i krajnji rezultat, 19:20. Igrale su se čvrste obrane. Čestitala bih Lokomotivi na dobroj borbi, mi smo na kraju imale više koncentracije, pokazale smo karakter i borbenost i ponosna sam zbog toga. Nama je fokus bio na ovoj utakmici, dva boda nam puno znače, svaku sljedeću utakmicu moramo igrati maksimalno. Sigurno da bi nam za europske izazove bilo korisnije da imamo više ovakvih derbija, jakih utakmica.”

SESVETE AGROPROTEINKA – TREŠNJEVKA 35:27
Davor Rokavec, trener RK Sesvete Agroproteinka:
„Vidjelo se da je ova utakmica i jednima i drugima imperativ, oni su pokušavali pobjedom se uključiti u tu borbu za ostanak, a mi napokon razriješiti te dvojbe. Mislim da će sad biti konačno lakše i da se možemo okrenuti novo poglavlju i gledati k sredini tablice i možda čak i gore. Znači, sada imamo neke druge motive koji će nas voditi i zbog kojih ćemo pojačano raditi. Sama utakmica išla je u valovima, odnosno prvo poluvrijeme, ali to je sve nekako zbog te nervoze i važnosti utakmice. Mi smo u startu otvorili dobro, onda smo mislili sada će to ići samo po sebi, Trešnjevka je dobra ekipa, koja se ne predaje, dali su sve od sebe, okrenuli su rezultat, mi smo se morali konsolidirati, dogovorili smo se na poluvremenu da nam fali malo energije. Igrali smo dobro, ne mogu reći da nismo, cure su ispunjavale sve zadatke, samo nam je falilo energije, bili smo mekani i blagi u obrani, a u napadu nismo imali raspoloženih vanjskih osim Mije Tupek. Onda kada se to malo otvorilo, kada smo krenuli agresivnije došao je i rezultat na svoje, sve je sjelo na svoje i to je to.“

Mia Brkić, igračica RK Sesvete Agroproteinka:
„U prvom poluvremenu smo se malo borile same sa sobom, ali nam je trebalo da se malo zagrijemo i onda je u drugom poluvremenu sve došlo na svoje. Pokazale smo što znamo, dobro smo trenirale tako da smo zaslužile pobjedu.“

Nikola Škorić, trener RK Trešnjevke:
„Mislio sam da možemo danas izvući povoljniji rezultat, ali prvo poluvrijeme nije bilo dovoljno. U drugom poluvremenu postojala je samo jedna ekipa na terenu: Sesvete. Zaslužena pobjeda. Do 15. minute smo bili u egalu, a onda smo promašili penal, dva zicera, kontru i Sesvete su zabile i odsad nekih aktivnih dva, otišle su na šest i to je bilo rješenje koje je bilo teško za stizanje. Negdje drugdje moramo tražiti bodove i spas.“

Leonarda Kapitanović, igračica RK Trešnjevke:
„Prvo bih čestitala curama iz Sesveta, igraju stvarno lijepo i zasluženo su odnijele pobjedu. Nama je utakmica bila stvarno bitna da se uključimo u borbu za ostanak. Prvo poluvrijeme smo dale sve od sebe i obrana i napad su funkcionirali. U drugom poluvremenu jednostavno su Sesvete digle ritam, a mi pale u obrani. Cure su okrenule u svoj mlin i mi se nismo mogle vratiti iz tog bunara u koji smo pale. Druga će utakmica biti bolja.“

OSIJEK – KOKA 30:23
Davor Rešicki, trener ŽRK Osijeka:
Očekivano teška utakmica protiv Koke. Vrlo bitno bilo je od samog starta nametnuti svoj tempo. Pripremali smo se na njihov napad, njihovu obranu. Mislim da smo u dobrom dijelu, čak 90 posto utakmice apsolvirali sve zadatke koje si postavili. Imali smo problema kroz tjedan – ozljeda Dore Pajić, od ranije ozljeda Ane Pehar, ozljeda Ane Vrdoljak , rano isključenje  odnosno crveni karton Lucije Humel  , ali evo ostatak ekipe je to odradio vrhunski. Skidam im kapu za zalaganje, za trud, za htijenje, za sve. Čestitke ekipi Koka na borbi. Idemo dalje.“

Laura Radek, igračica Koke:
„Čestitam domaćim curama na pobjedi. Ovo kako smo danas igrale nije funkcioniralo. Odmah na početku su se odvojile i nismo mogle to dostići.“

Prethodni članakPaket24 Premijer liga: Izjave nakon 4. kola
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Pobjede PPD Zagreba, Gorice i Nexea