Kadeti: Drugo mjesto na turniru u Balatonboglaru

787

Hrvatska muška kadetska reprezentacija nije samo trenirala ovaj tjedan, nego i sudjelovala na turniru u mađarskom Balatonboglaru. I osvojila 2. mjesto. U tri nastupa naša je mladost ostvarila dvije pobjede i doživjela jedan poraz.

Taj poraz stigao je na samom početku turnira nakon puta iz Ivanić Grada do Mađarske, 37:34. Hrvatska je vodila nakon prvog poluvremena 21:18. Ali je popustila u nastavku i zasluženo je poražena u debiju novog izbornika kadetske reprezentacije Kreše Ivankovića. Poraz je manja briga od činjenice da je Hrvatska primila 37 pogodaka. Toni Živković s 8 pogodaka bio je naš najučinkovitiju igrač. Šest je dao Niko Franković kojeg  zbog korone nije bilo na Mediteranskom prvenstvu i jako je nedostajao reprezentaciji. Kod Mađara 9 pogodaka Rolanda Terjeka, 8 Sandora Kathija.

Dan kasnije, Hrvatska je relativno lako dobila Sloveniju 31:22. Već na poluvremenu naši siu kadeti imali šest pogodaka prednosti, 15:9. I ne samo da su to sačuvali u drugom dijelu, nego su i povećali na konačnih plus devet. S 8 pogodaka najbolji je bio Nikola Ivanković. Pet je bilo djelo Marka Tkaleca. Kod Slovenije po četiri pogotka Aleksandera Kuzmanovića i Malika Mlivića.

U posljednjem nastupu, Hrvatska je pobijedila Portugal 33:27. Nakon prvih 30. minuta igre, Hrvatska je vodila 20:17. U nastavku su naši mladi rukometaši lako kontrolirali tijek zbivanja na terenu i na kraju upisali uvjerljivu pobjedu. Alekasandar Čaprić  sa šest pogodaka bio je najprecizniji. Pet pogodaka dao je Luka Malinarich.

Prvo mjesto pripalo je Mađarskoj koja je pobijedila sva tri suparnika. U posljednjem kolu domaćin je bio bolji od Slovenije s 31:23. Hrvatska je druga, Slovenija treća, a Portugal četvrti s nula bodova.

Prethodni članakHorvat & Marić zadovoljni s pripremama u Varaždinu | Na čemu još treba raditi? | Seniori
Sljedeći članakJuniori: Dva minimalna poraza od Slovenije