1. HRL – Žene: Lakši trening Podravke protiv Umaga

268

U prvom susretu 23. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene Podravka Vegeta je bez većih poteškoća pobijedila Umag u Stella Marisu 41:24 i izjednačila se po broju bodova s Lokomotivom Zagreb na vrhu ljestvice.

Domaće rukometašice imale su samo malo vodstvo na početku susreta. Ali, već od 6. minute prednost ide na stranu gošći. Do sredine prvog dijela, ona nije bila pretjerano velika, i iznosila je uglavnom dva ili tri pogotka. U drugih 15. minuta prvog poluvremena, Podravka Vegeta je došla na svoju „radnu temperaturu“ i na predah odnijela velikih sedam pogodaka prednosti (14:21).

Premda je u nastavku dosta rotirao svoju ekipu, Goran Mrđen nije dopustio niti jednog trenutka da se domaćin približi. Dapače. S novim snagama prednost Podravka Vegete još je rasla. Prvi put plus deset sastav iz Koprivnica imao je već u 37. minuti, 16:26. Ta  se razlika uz nekoliko smanjenja Umaga na minus sedam, održala sve do posljednjih osam minuta. Onda je slijedio silovit završetak Koprivničanki od čak 0:7 pa je na kraju bilo plus 17 (24:41).

S 9 pogodaka Ana Jajčević bila je najbolja u redovima Umaga. Podravkine vratarke imale su 15 obrana, a svih ostalih 12 igračica (Podravka je u Umag došla s 14 rukometašica), upisale su se u listu strijelaca. Po pet su dale Ana Turk i Nikolina Zadravec, te Tina Barišić.

1. HRL ZA ŽENE: 23. KOLO
UMAG – PODRAVKA VEGETA 24:41

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Subota odluke za najugroženije