1. HRL – Žene: Očekivana pobjeda Podravke Vegete

167

U zaostalom susretu 21. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Podravka Vegeta je pobijedila Trogir 58 23:32, i tako bodovno na ljestvici dostigla Lokomotivu Zagreb. Do kraja lige ostala su još samo tri kola.

Podravka je očekivano odgovorno ušla u susret. I već nakon desetak minuta vodila s tri razlike (3:6). Sredinom prvog dijela, domaćin ipak hvata priključak i dolazi na minus dva 6:8. Ali, u posljednjih desetak minuta toga poluvremena, Podravkašice pojačavaju ritam i serijom 1:6, odlaze na predah s plus sedam (8:25).

Trogir je dobar u nastavku. Nije se uplašio slavnog suparnika. Dapače. Malo po malo su „grickale„ prednost velikog favorita pa su tako u 48. minuti došle na četiri pogotka zaostatka 17:21. Ali, veći i bolji izbor kvalitetnih igračica, Podravka Vegeta iskoristila je u završnici susreta i s lakoćom upisala novu pobjedu. Presudila je serija od 0:5, između 51. i 55. minute. Konačnih 23:32, realni je odnos snaga ovoga trenutka.

Ivka Gašpić Kljaković dala je sedam, a Anđela Sušak šest pogodaka za domaći sastav. Kod Podravka Vegete najbolja Dejana Milosavljević s 9 pogodaka.

1. HRL ZA ŽENE: 21. KOLO
TROGIR 58 – PODRAVKA VEGETA 23:32

Prethodni članak1. HRL – Žene: Podravka Vegeta po nove bodove u Dalmaciju
Sljedeći članak45. Seminar trenera: dr.sc. Ranko Rajović