1. HRL – Žene: Pobjede Koke, Splita i Trogira

444

U tri susreta 25. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene koji su igrani u subotu, domaćini su bili uspješni. Koka je slavila protiv Zrinskog, Split u drami dobio Bjelovar, a Trogir se od svojih navijača i lige oprostio pobjedom protiv Osijeka.

Koka je glatko dobila susjedski derbi protiv Zrinskog. Gošće su odigrale vrlo dobro prvih  20-tak minuta i vodile. Ali su kao i mnogo puta ove sezone popustile u završnici pa je Koka na predah odnijela tri pogotka razlike. U nastavku su domaće još malo pojačale tempo pa su u 40. minuti već imale plus šest (22:16). Na ulasku u posljednjih deset minuta, već su bile na deset razlike, da bi susret završile s velikih 14 pogodaka viška na svojoj strani.   Ukupno 11 obrana imala je Dora Potočnjak, a prvi strijelac Koke bila je  Lara Perić s 8 pogodaka. Kod gošći prvo ime Sara Krizmanić sa 6 pogodaka.

Najdramatičniji susret odigrali su Split 2010 i Bjelovar. U prvom dijelu dominirali su napadi. Obrana kao da nije postojala, pa je rezultat nakon 30. minuta bio 18:16. U drugom dijelu malo bolji ulazak Bjelovara. Split se brzo vratio u svoj ritam. Čak osam izjednačenja bilo je u drugom dijelu. Posljednje 32:32, pedeset sekundi prije kraja. Splitska klupa sjajno reagira, zove minutu predaha i uspijeva složiti akciju iz koje Sara Marendić zabija pogodak odluke u posljednjim trenucima. Split je tako na najbolji mogući način iskoristio umor Bjelovarki od završnice Kupa, a i prekinuo niz od tri poraza zaredom. S 8 pogodaka Klara Birtić najbolja u domaćim redovima. Kod gošći prvo ime Ema Guskić s realizacijom 9 od 9. Osam pogodaka dala je Ana – Maria Gavrić.

Trogir 58 je na oproštaju od lige uspio svladati Osijek. Gošće se nešto bolje u prvih dvadesetak minuta. Njihova prednost je bila od jednog do tri pogotka. Ali domaće rukometašice uspijevaju uhvatiti priključak u 19. minuti i do kraja prvog dijela osigurati minimalno vodstvo 16:15. Još desetak minuta drugog poluvremena trajala je izjednačena borba. Ali su onda domaće rukometašice uspjele napraviti niz od tri pogotka za redom i pobjeći na 20:17, što im je otvorilo mogućnost nešto mirnije igre. Osječanke više do kraja  nisu uspjele uhvatiti pravi priključak pa su na kraju doživjele 15. poraz ove sezone. Paulina Pavković je imala 13 obrana. S 9 pogodaka S 9 pogodaka Anđela Šušak najučinkovitija kod Trogira. Kod Osijeka Josipa Josipović i Dora Lacković po 6 pogodaka.

Trešnjevka prema očekivanju nije otputovala u Ploče pa će Dalmatinka taj susret dobiti s 10:0.

18.30     DUGO SELO 55 – LOKOMOTIVA ZAGREB

Prethodni članakZavršnica 1. HRL U15 (M): Mladi rukometaši na porečkoj pozornici drugog dana
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Pobjeda PPD Zagreba koji je na korak do naslova