IHF SP 2022: Neočekivan poraz u drami protiv Švicarske

610
Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija nije uspjela nastaviti pobjednički niz na Svjetskom prvenstvu u Sloveniji. U susretu 3. kola skupine G poražena je od Švicarske 21:22, ali je bez obzira na to, kao prva prošla u drugi krug.

Prvo poluvrijeme bilo je daleko od onoga što je Hrvatska pokazala u dva prethodna susreta. Švicarska je bila odlična, i u obrani i u napadu. Naše pak, u nekom čudnom grču, spore, bezidejne. Posebno dobra Švicarska je bila u tranziciji pa su hrvatske rukometašice jurile zaostatak od prve minute. Nakon tri početna izjednačenja, Švicarska radi seriju od 0:4 i odlazi na pomalo zabrinjavajućih 3:7. Ali, Hrvatska odgovara nizom od tri pogotka, i vraća se u susret.

Ipak, Švicarska nije ispustila svoju prednost. Slijedi njihova nova serija i osam minuta prije kraja naše mlade rukometašice po drugi put su na četiri pogotka zaostatka. Jako su nam nedostajali pogoci s vanjske pozicije. Do toga trenutka, četiri je zabila Bruna Zrnić i dva Mia Brkić. Da ne ostanu u velikom minusu, spasilo nas je isključenje Norme Goldmann, jer je Hrvatska s igračicom više zabila tri pogotka i ponovno bila na minimalnom zaostatku 9:10. Tako je bilo i na predahu, s tim da smo na 11:12 propustili realizirati sedmerac. Ali, s obzirom na pokazanu igru, 11:12 na poluvremenu bio je odličan rezultat.

Hrvatska je odlično počela drugi dio. Nakon osam minuta povela je 15:14, i činilo se da je napokon našla svoju igru i dobitnu kombinaciju. Kad bi eventualno zakazala u obrani, tu je bila Iva Brkljačić koja je s nekoliko sjajnih obrana čuvala naše vodstvo. I držala je Hrvatska prednost od pogotka ili dva sve do 48. minute. Nakon što je Iva Brkljačić obranila sedmerac (još ranije to je uradila i Saša Sladić), naše su imale sedmerac na drugoj strani i priliku za plus tri. Ali ga nisu iskoristile, i tu su dobrim dijelom izgubile glavu  i igru. Na kraju su uz dosta sreće ipak imale napad za pobjedu, ali je pokušaj Klare Birtić zaustavila vratnica, a Švicarska je u kontri zabila na drugoj strani praktički sa zvukom sirene i slavila veliku pobjedu.

U posljednjih 12. minuta Hrvatska je postigla samo jedan, a primila četiri pogotka. I prvi put na ovom prvenstvu je bila na samo 50 posto realizacije. Sa šest pogodaka Bruna Zrnić bila je ponovno naš najbolji strijelac. Pet je dala Mia Brkić, četiri Ana Pehar. Iva Brkljačić je imala devet obrana.

U drugom krugu naše rukometašice igraju u tzv. glavnoj skupini 4, protiv Mađarske koja brani naslov svjetskih prvakinja i drugoplasiranog iz skupine H, a to će vjerojatno biti Egipat ukoliko pobijedi USA što je realno očekivati. Prvi susret tog dijela natjecanja Hrvatska igra 27. lipnja. Točnu satnicu i dvoranu odredit će IHF tijekom večeri.

IHF SP 2022: SKUPINA G, 3. KOLO
HRVATSKA – ŠVICARSKA 21:22

Prethodni članakRukomet na pijesku: Hrvatska u finalu Svjetskog prvenstva!
Sljedeći članakIHF SP 2022: Skup poraz od Švicarske