IHF SP 2022: Hrvatskim juniorkama 12. mjesto na Svjetskom prvenstvu

334
Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija poražena je od Češke 25:23 u svom posljednjem susretu na Svjetskom prvenstvu. Naša mlada reprezentacija tako je   osvojila 12. mjesto. Svjetsko prvenstvo u Sloveniji bilo je inače, prvo u povijesti s 32 reprezentacije.

Češka je od početka do kraja prvog dijela bila u vodstvu. Nakon samo pet minuta igre imale su naše suparnice lijepu prednost od 4:1. S dva pogotka u nizu, Hrvatska se primakla na minus jedan (5:4) u 8. minuti. Ali Čehinje su ostale čvrste, karakterne i prvi dio dobile 10:8.

Hrvatska je odlučna i odlična na početku drugog poluvremena. Nakon što su se približile na samo pogodak zaostatka, u 9. minuti nastavka stižu do izjednačenja 13:13. Prvo vodstvo naše mlade rukometašice uspijevaju uhvatiti u 42. minuti (15:16). Sljedećih desetak minuta igralo se pogodak za pogodak.

Na ulasku u posljednjih deset minuta, prednost ponovo odlazi na stranu njihovih suparnica. I tu ostaje do kraja. Ključnom se pokazala prednost od plus tri pet minuta prije kraja. Premda je Hrvatska s dva pogotka zaredom stigla do minimalnog zaostatka 23:22, do potpunog preokreta nije uspjela doći. Tako je Svjetsko prvenstvo završila na 12. mjestu. To je njezin drugi najslabiji rezultat na svjetskim smotrama, nakon prvog nastupa 1995. godine kada su bile 13.

Vratarka Iva Brkljačić ponovno je bila sjajna s 18 obrana. Šteta što njezin fantastičan dan, naše rukometašice nisu iskoristile da se pobjedom oproste od Svjetskog prvenstva.  Lucija Krezo i Hannah Vuljak dale su po pet pogodaka. Kod Češke prvo ime Charlotte Cholevova s 12 pogodaka.

Tako je Hrvatska Svjetsko prvenstvo završila na 12. mjestu. To je njezin drugi najslabiji rezultat na svjetskim smotrama, nakon prvog nastupa 1995. godine kad su bile 13. U Sloveniji su ostvarile tri pobjede (Kazahstan 36:15, Austrija 40:26, Egipat 24:17) i doživjele četiri poraza (Švicarska 22:21, Mađarska 29:17, Crna Gora 24:23, Češka 25:23).

IHF SP 2022: RAZIGRAVANJE ZA 11./12. MJESTO
HRVATSKA – ČEŠKA 23:25

Prethodni članakJuniori: Počinju završne pripreme za Europsko prvenstvo
Sljedeći članakMI 2022: Uvjerljiva pobjeda seniorki protiv Alžira i osigurano polufinale