Kadetkinje: Poraz od Francuske u prvoj prijateljskoj utakmici

419

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija u Prelogu brusi formu za nadolazeće Svjetsko prvenstvo. U sklopu priprema, a dva tjedna prije početka svjetske smotre za rukometašice do 18 godina, koja će se održati u Sjevernoj Makedoniji, Hrvatska je odigrala prvu pripremnu utakmicu protiv Francuske.

HRVATSKA – FRANCUSKA 23:31 (13:18)
Prelog, sportska dvorana DG Sport

Hrvatska: Novosel, Galinec, Marić 1, Strugar 1, Perić, Zrilić, Gavrilović 2 (1), Balaško, Kosovac 1, Lujić 2, Bule 9 (1), Budić 1, Mraković, Hrlić, Balent, Zetović, Wurth 2, Grgošević 2, Sikaček 1, Žagar 1

Izbornik: Nenad Smiljanec

Isključenja: Hrvatska 4 min, Francuska 6 min

Sedmerci: Hrvatska 7-2, Francuska 4-3

Zanimljiva je činjenica da je utakmica odigrana po novim pravilima, s novim loptama (bez upotrebe ljepila) i na kraju napornih priprema koje su kadetkinje odradile prvo u Delnicama, a zatim i u Prelogu.

Utakmicu su na hrvatskoj strani obilježile brojne tehničke greške, ali i pet promašenih sedmeraca. Stoga, drugačiji ishod gotovo da i nije bio moguć. Svakako, dvoboj s Francuskinjama dobro će doći izborniku za “ušminkati“ završne detalje.

Najefikasnija igračica naše reprezentacije bila je kapetanica Iva Bule s devet postignutih golova.

Već u ponedjeljak, u istoj dvorani u 18:30 sati slijedi još jedna pripremna utakmica s istim protivnikom.
Prethodni članakM20 EHF EURO 2022: Španjolci zlatni, Portugalu srebro, Srbija brončana
Sljedeći članakKamp HRS-a: Završila ljetna rukometna bajka u Zadru