EYOF: Dramatičan rasplet sa sretnim završetkom protiv Danske

422

Hrvatska muška mlađa kadetska reperezentacija odigrala je neodlučeno 29:29 protiv Danske u 3. kolu Skupine B Europskog olimpijskog festivala mladih (EYOF) i uspjela je osigurati nastup u polufinalu. Tamo je u petak čeka Njemačka koja je ostvarila sve tri pobjede u Skupini A.

Hrvatska je vodila od prve do posljednje minute, ali nije uspjela izdržati do kraja. Pet sekundi prije isteka 60. minute Danci su zabili i tako osvojili prvo mjesto u skupini s 5 bodova. Hrvatska je pak druga i ostaje u borbi za medalju.

Nakon dosta izjednačenog početka u kojemu je prednost stalno bila na našoj strani, prvu veću razliku naši mladi rukometaši stvaraju sredinom prvog poluvremena. Tada su poveli 8:5, a najveća prednost u toj dionici bila je plus pet (6:11, 7:12, 8:13). Danci su do predaha ipak uspjeli spustiti svoj zaostatak na samo dva pogotka (14:12).

Velika borba vodila se u nastavku. Nakon tri približavanja Danaca na minus jedan i jednog jedinog izjednačenja (17:17), Hrvatska je ponovno fenomenalnim nizom od 6:1 uspjela stvoriti pet pogodaka viška (18:13). Ali do kraja je bilo još punih 16 minuta.

Danska je malo po malo topila našu prednost. Dvije minute prije kraja Hrvatska je imala dva pogotka razlike i činilo se da bi mogla do velike pobjede. Ali Danska je do kraja zabila dva, a nije primila ni jedan pogodak i tako je susret završen neodlučeno, 29:29.

Sa 6 pogodaka, Mihael Hanaček bio je najefikasniji u hrvatskim redovima. Pet je dao Stjepan Gajšak. Kod Danske, po 8 pogodaka Enoch Wiliam Dalby i Kvistgaard Frederik Bak.

U susretu dana naše skupine Španjolska je uvjerljivo svladala Island 34:25 i tako Hrvatskoj otvorila mogućnost da i remijem prođe u polufinale. S 5 bodova, Danska je osvojila prvo mjesto u Skupini B. Hrvatska je druga s 3 boda i te dvije reprezentacije idu u polufinale, a u razigravanje 5. – 8. mjesta će Španjolska i Island.

Polufinalni parovi su Danska – Portugal, Njemačka – Hrvatska. Točna satnica biti će poznata tijekom večeri.

EYOF: SKUPINA B, 3. KOLO

HRVATSKA – DANSKA 29:29

Prethodni članakEYOF: I treći poraz mlađih kadetkinja
Sljedeći članakEYOF: Mlađi kadeti u borbu za medalju, mlađe kadetkinje po prvu pobjedu