EYOF: Nova pobjeda i 5. mjesto na kraju

461

Hrvatska mlađa kadetska ženska reprezentacija osvojila je 5. mjesto na Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF-u) u Banskoj Bystrici. U susretu za 5./6. mjesto naše mlade rukometašice pobijedile su Crnu Goru 19:11. S dvije pobjede u posljednja dva dana uljepšale su dojam o svom nastupu.

Za razliku od susreta u skupini, Hrvatska je ovoga puta vrlo odlučno krenula u utakmicu. I povela najprije 3:1 pa zatim 6:3. Crna Gora dvaput je uspjela doći na minus jedan, ali u ključnim trenucima, naše djevojke su ostale čvrste u obrani i razigrane u napadu. Tako Crnogorke jednostavno nisu imale rješenje za našu igru u prvom dijelu pa je prednost naših mladih rukometašica stalno rasla do konačnih plus sedam na poluvremenu (13:6).

Hrvatska je zadržala isti tempo i u nastavku. S lakoćom je održavala svoju prednost i još je malo povećala. U ulasku u posljednju četvrtinu ona je iznosila velikih osam razlike. A to je bio znak da izbornik Vedran Krkač da priliku i onim rukometašicama koje su manje igrale na turniru. Tako se na kraju na listi strijelaca našlo 8 hrvatskih igračica.

Najefikasnija je bila Josipa Zubac s 5 pogodaka. Kod Crne Gore najbolja Elena Mitrović s 4 pogotka.

EYOF: RAZIGRAVANJE ZA 5./6. MJESTO

HRVATSKA – CRNA GORA  19:11

Prethodni članakEYOF: Oslabljeni mlađi kadeti poraženi u polufinalu od Njemačke
Sljedeći članakIHF SP 2022: Neočekivan poraz na otvaranju Svjetskog prvenstva