IHF SP 2022: Neočekivan poraz na otvaranju Svjetskog prvenstva

4352
Croatia vs Egypt, handball match, Preliminary round, IHF 2022 Women's Youth (U18) World Championship, Sport Centre Jane Sandanski, Skopje, North Macedonia, 30.07.2022., Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija poražena je od Egipta 31:33, u susretu 1. kola Svjetskog prvenstva kojem je od danas do 10. kolovoza domaćin Sjeverna Makedonija. Ozbiljan je to i neočekivano težak udarac za naše ambicije.

Ništa nije funkcioniralo u igri naše mlade ekipe. Egipat je poveo 0:4 nakon nepunih 6. minuta igre. Dva isključenja i tri tehničke pogreške dovele su Hrvatsku u situaciju da je svoj prvi pogodak postigla tek u 7. minuti.

Borbene Egipćanke sjajno su koristile ne baš ujednačeni kriterij i rukometno znanje uzbekistanskih sudaca (nisu sudili barem četiri puta korake naših suparnica, a o žestini u obrani da ne govorimo) i mirno su držale svoju prednost od četiri ili pet pogodaka. Pri tome su, treba to reći, sjajno zatvorile mozak naše ekipe, kapetanicu Ivu Bule koja je ostala na samo jednom postignutom pogotku.

Hrvatska je samo jedanput uspjela uhvatiti priključak i doći na minus dva. Bilo je to u 15. minuti susreta pri rezultatu 6:8. Ali, Egipćanke uzvraćaju serijom 0:3 i opet se vraćaju na plus pet. Ma poluvremenu je rezultat bio 11:15.

Očekivali smo drugačije lice Hrvatske u nastavku. Ali nažalost, nismo ga dobili. Bilo je to poluvrijeme bez obrana pa stoga ne čudi da je u njemu palo čak 38 pogodaka (20:18).  Egipat je zabijao u mini serijama. Na svaki naš pogodak suparnice su dale dva, i tako izdržale do kraja. Tek u završnici imale su malo opuštanje pa je Hrvatska nizom od 6:2 u posljednjih šest minuta ublažila poraz. Konačni rezultat tako je bio 31:33.

Inače, treba reći da je Egipat prije Svjetskog prvenstva pobijedio i Slovačku i Češku u prijateljskim susretima, tako da njihovu pobjedu u Skoplju ne smijemo tretirati kao senzaciju. Riječ je o vrlo dobro složenoj ekipi, koja može puno toga napraviti na ovom prvenstvu, ako zadrži taj nivo igre.

Deset pogodaka dala je Anđela Žagar. Jedan manje Iva Zrilić. Ema Novosel je imala 10, a Lea Zetović 2 obrane. Kod Egipta sjajna Mariam Ibrahim Omar s 11 pogodaka.

Inače, važno je spomenuti da Indija nije uspjela na vrijeme stići u Skoplje tako da je Kazahstan dobio njihov međusobni susret bez borbe 10:0.

IHF SP 2022: SKUPINA D, 1. KOLO
HRVATSKA – EGIPAT 31:33
KAZAHSTAN – INDIJA 10:0

Prethodni članakEYOF: Nova pobjeda i 5. mjesto na kraju
Sljedeći članakEYOF: Mlađi kadeti tako blizu, a tako daleko od bronce