EHF Liga prvakinja: Skupo plaćena pogreška Lokomotive u zadnjoj minuti

720
Photocredit: Ivan Santro

Rukometašice Lokomotive Zagreb poražene su u 3. kolu, skupine B EHF Lige prvakinja od Budućnosti 24:25. To je treći poraz zaredom hrvatskih prvakinja.  Šteta, jer Lokomotiva je imala napad za izjednačenje, ali ga nažalost nije iskoristila i Crnogorke su odnijele jako važne bodove iz Zagreba.

Jako veliku borbu vidjeli smo u prvom dijelu. Bilo je tu dosta pogrešaka na obje strane, ali s obzirom da se radi o jako mladim ekipama, to je bilo i za očekivati. Budućnost je vodila punih 29 i pol minuta, ali je Lokomotiva na predah odnijela pogodak razlike (14:13). Imale su gošće u dva navrata plus tri, ali Lokosice se nisu predavale. Dapače, sjajno su odigrale posljednjih deset minuta prvoga dijela i konačno 28 sekundi prije predaha, došle do prvog i jedinog vodstva. I uspjele su ga sačuvati.

Hrvatske prvakinje nisu nažalost iskoristile prvi napad u drugom dijelu da povećaju svoju prednost. I ne samo to. Punih osam minuta trebalo im je da stignu do prvog pogotka u drugom poluvremenu. Budućnost je iskusno čuvala minimalnu prednost igrom pogodak za pogodak. Ali, Lokomotiva je ipak uspjela napraviti preokret i serijom od tri pogotka u 50. minuti došla do novog vodstva 20:19. Međutim, ogromna energetska potrošnja i sužena rotacija dolaze do izražaja u završnici. Pet minuta prije kraja, Budućnost ide na plus dva (21:23). Lokomotiva je i to uspjela dostići, i u posljednju minutu ušla s pogotkom zaostatka. Nažalost, napravila je tehničku pogrešku, primila pogodak u kontri pa zabila u posljednjim sekundama za konačnih 24:25.

Za Budućnost su to bodovi koji vrlo vjerojatno znače prolazak dalje, jer u tri kola imaju dvije pobjede u gostima. Uz slavlje u Zagrebu, imaju i ono iz Turske protiv Kastamonua. S pet pogodaka Klara Birtić bila je najbolja u redovima Lokomotive. Kod Budućnosti, sedam pogodaka Milene Raičević.

EHF LIGA PRVAKINJA: SKUPINA B, 3. KOLO
LOKOMOTIVA ZAGREB – BUDUĆNOST BEMAX 24:25

Prethodni članakPredsjednička konferencija & Kongres EHF – a: Potpisan Master plan EHF – a i HRS – a
Sljedeći članak1. HRL Žene: Gošće se osladile u svih pet današnjih susreta