EHF Liga prvakinja: Lokomotiva Zagreb i u 5. kolu bez bodova

146

Lokomotiva Zagreb ni u 5. kolu Lige prvakinja nije uspjela doći do bodova. Na gostovanju u Turskoj svladala ih je momčad Kastamonu Belediyesi GSK i tako ostavila Lokomotivu kao jedinu momčad bez bodova u skupini. Nakon 60 minuta semafor je pokazivao 26:23 za domaću momčad.

Lokomotiva je dobro otvorila utakmicu. U prvih dvadesetak minuta susreta gledali smo izjednačen dvoboj. U gotovo cijelom tom periodu igralo se gol za gol, a momčad Nenada Šoštarića nekoliko je puta i vodila. No pred kraj prvih 30 minuta, Lokomotiva posustaje, a domaća momčad to koristi te na poluvrijeme odlazi s plus pet (16:11), što je bila i najveća prednost turskih rukometašica u prvom dijelu utakmice.

Nastavak utakmice pogotkom Gichevske otvorila je Lokomotiva, ali vrlo brzo i za tursku momčad zabija naša Katarina Ježić. Rukometašice Kastamonua držale su sljedećih petnaestak minuta Lokosice na sigurnoj razlici, od pet do sedam pogodaka prednosti. Ali u 51. minuti kreće sjajan niz hrvatskih rukometašica. Od rezultata 24:17 vrlo su brzo došle na 24:22 i ozbiljno zabrinule domaću momčad. Nažalost, ipak nisu uspjele napraviti senzacionalni preokret i konačni rezultat bio je 26:23 u korist turske momčadi.

Najbolja u redovima Lokomotive bila je Mia Tupek s pet pogodaka u isto toliko pokušaja. Po pet pogodaka dodale su još i Stela Posavec te Ana Malec. Kod turske momčadi, najefikasnija, s devet pogodaka, Azenaide Danila Jose Carlos. Katarina Ježić tri puta je pogađala za tursku momčad.

Prethodni članakHorvat, Marić & Lučin: “Od početka jako i spremni smo za Belgiju” | Kvalifikacije za EURO 2024
Sljedeći članakTIBY Handball 2022: Fantastična pobjeda kadeta protiv Portugala