1. HRL Žene: Sesvete bolje od Koke uz male ekrane

298

U pretposljednjem susretu 5. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene Sesvete su pobijedile Koku 32:28. Bio je to prvi susret lige rukometašica ove sezone koji smo mogli gledati u izravnom prijenosu na Sportskoj televiziji.

Mlada ekipa iz Sesveta nametnula se od početka susreta. I do 20. minute uspjela stvoriti čak šest pogodaka razlike (12:6). Ali se onda bude gošće i najprije nizom od tri pogotka za redom uspijevaju prepoloviti tu prednost. A zatim u preostalih osam minuta do predaha stići na samo minus dva (16:14).

U nastavku smo vidjeli puno ravnopravniju borbu. Prednost je i dalje bila na strani domaćih rukometašica. Koka je opet uspjela napraviti lijepi niz od 4 pogotka za redom i s minus četiri, 26:22, doći do izjednačenja, 26:26. Sesvećanke su ipak u završnici smogle snage, ostale čvrste na taj pritisak i s tri pogotka u posljednje tri minute, a da pri tome nisu primile ni jedan, došle do iznimno vrijedne pobjede. Domaći sastav tako je prekinuo niz od 3 poraza, a Koka je u pet kola na učinku od dvije pobjede i tri poraza.

Lea Zetović imala je 11 obrana. Kala Kosovac pak briljantan napadački učinak od 10 pogodaka iz 12 pokušaja. Na drugoj strani Martina Krajpl najbolja sa 7 pogodaka.

1.HRL ŽENE: 5. KOLO

SESVETE – KOKA  32:28

Prethodni članakEHF Europska liga: Oproštaj Bjelovara od Europe
Sljedeći članakKadeti: Hrvatska pobjednik TIBY Handball kupa