EHF Europska liga: Oproštaj Bjelovara od Europe

298

Rukometašice Bjelovara poražene su i u uzvratnom susretu 2. pretkola EHF Europske lige od Rocase Gran Canarie 37:22. U prvom susretu koji se također igrao u Španjolskoj jer je takav bio dogovor klubova, španjolska ekipa slavila je 42:19.

Rocasa Gran Canaria vodila je od početka do kraja susreta. Već nakon nepunih osam minuta igre domaće su rukometašice imale tri pogotka viška (2:5). Hrvatske predstavnice solidno su odigrale sljedećih desetak minuta i došle na minus dva (6:8). I uspjele su biti u priključku sve do posljednjih pet minuta prvoga poluvremena. Tada domaće pojačavaju tempo i nizom od 1:3 na predah odlaze s pristojnih 5 pogodaka razlike (13:18).

U drugom dijelu, nakon munjevitog starta Rocase i pomalo zastrašujućeg niza od 1:9, u samo osam minuta igre oba trenera puno su rotirala. Bjelovarke su u samo jednom trenutku uspjele povezati tri pogotka za redom. Konačnih 22:37 nije nikakvo iznenađenje jer je španjolski sastav jedan od boljih u EHF Europskoj ligi.

Ukupno 12 obrana imale su vratarke Rocasa Gran Canarie, pri čemu je 11 djelo Ane Belen Palomino Delgado. S 9 pogodaka najbolji strijelac domaćeg sastava bila je Maria Gomes Da Costa. Kod Bjelovara koji je u tom susretu bio formalni domaćin,  4 pogotka Antonie Oremović.

EHF EUROPSKA LIGA: 2. PRETKOLO

BJELOVAR – ROCASA GRAN CANARIA 22:37

Prethodni članakSeniori: Teško izborena pobjeda protiv Belgije
Sljedeći članak1. HRL Žene: Sesvete bolje od Koke uz male ekrane