EHF Europska liga: Pobjeda Dalmatinke, ali i oproštaj od Europe

331

Rukometašice Dalmatinke pobijedile su Železničar-Inđiju 29:30 u uzvratnom susretu 2. pretkola EHF Europske lige, ali im to nije bilo dovoljno da nadoknade razliku jer su prvi susret izgubile 25:32 i tako su se oprostile od Europe za ovu sezonu.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćim rukometašicama koje su stalno vodile. Najveća njihova prednost bila je plus šest u 20. minuti. Ipak Dalmatinka je do predaha uspjela stići na samo minus dva i tako si probuditi nadu da nešto može napraviti u drugom dijelu.

I doista, sastav iz Ploča malo po malo se približavao domaćinu. Njihova prednost stalno je  iznosila 3 ili 4 pogotka, ali Dalmatinka se nije predavala i na kraju je dočekala svoju priliku. Osam minuta prije kraja, Železničar je vodio 28:25. Dalmatinka je do kraja napravila niz od 1:6 i na kraju slavila 29:30.

Domaće vratarke imale su čak 17 obrana i bile ključni faktor prolaska Železničara dalje. S 5 pogodaka najefikasnija je bila Nataša Lovrić. Vratarke Dalmatinke na 11 obrana. A prvi strijelac sastava iz Ploča bila je Petra Gustin s 8 pogodaka.

EHF EUROPSKA LIGA: 2. PRETKOLO

ŽELEZNIČAR-INĐIJA – DALMATINKA 29:30 (32:25)

Prethodni članakKadeti: Hrvatska pobjednik TIBY Handball kupa
Sljedeći članakSeniorke: Poziv na završne pripreme i nastup na EHF EURO 2022