Kadeti: Hrvatska pobjednik TIBY Handball kupa

1095

Hrvatska muška kadetska reprezentacija pobjednik je TIBY Handball 2022 kupa, po mnogima najvećeg i najtežeg kadetskog turnira na svijetu. U posljednjem susretu dana Hrvatska je pobijedila Francusku 31:24 i osvojila 1. mjesto.

Premda je turnir otvorila porazom od Mađarske 27:29, a nakon toga s golemom razlikom dobila Portugal 40:20, Hrvatska je u posljednjem kolu slavila i protiv domaćina turnira i tako s 9 bodova po prvi put postala pobjednik TIBY Handballa.

Hrvatska je protiv Francuske vodila od početka do kraja. Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu veću prednost naši kadeti stvaraju na isteku prve četvrtine kada vode 5:9. Na dvostruku prednost naši mladi rukometaši otišli su već u 20. minuti susreta kada su poveli 6:12. Na poluvremenu je ta prednost bila pomalo nestvarna jer riječ je o Francuskoj. Hrvatska je, naime, nakon 30.+ minuta igre vodila 9:18.

Nakon nepune tri minute, naši su rukometaši imali plus deset (10:20). Premda su se domaćini silno trudili, a uz sebe su imali i punu dvoranu, to im nije ništa pomoglo. Hrvatska je suvereno i mirno držala igru i rezultat pod kontrolom i na kraju slavila s uvjerljivih 24:31.

S četiri pogotka, najefikasniji u redovima Francuza bio je Ethan Bandaranayke. Kod Hrvatske sjajan Vito Glivetić s 8 pogodaka. Šest je dao Nikola Ivanković, pet Niko Franković.

TIBY HANDBALL 2022: 3. KOLO

FRANCUSKA – HRVATSKA 24:31

Prethodni članak1. HRL Žene: Sesvete bolje od Koke uz male ekrane
Sljedeći članakEHF Europska liga: Pobjeda Dalmatinke, ali i oproštaj od Europe