Seniori: Teško izborena pobjeda protiv Belgije

700

Hrvatska muška seniorska reprezentacija pobijedila je Belgiju 27:30 u gostima u  2. kolu Skupine 5 kvalifikacija za EHF EURO 2024. godine. Belgija je jako namučila našu reprezentaciju koja je pobjedu osigurala tek u posljednje tri i pol minute.

BELGIJA: J. Lettens 10/37, P.Brixhe 2/4, K.Serras 1/4, N. Braun 3/3, S. Spooren -/-, Q. Coleman 1/3, L. Vandebeeck -/-, Y. Vancosen 6/7, B. Kedziora 0/1, S. Danesi -/-, Y. Glorieux 4/7, A. Qerimi 3/8, J. Gille 6/7, J. De Beule 1/1, R. Spooren -/-, N. Deekens -/-, izbornik: Yarime Silla

HRVATSKA: D. Kuzmanović 10/27, M. Šego 2/12, M. Marić 1/1, D. Duvnjak 5/11, J. Šarac -/-, I. Karačić 1/2, Ž. Musa -/-, L. Cindrić 6/9, D. Mandić 1/1, T. Lučin 6/9, H. Jaganjac -/-, I. Martinović 6/11, M. Šipić 0/1, F. Glavaš 1/5, L. L. Klarica -/-, M. Jelinić 3/3, izbornik: Hrvoje Horvat

U rasprodanoj dvorani Alverberg u Hasseltu uz solidnu podršku naših navijača, Hrvatska je ostvarila i drugu pobjedu na startu kvalifikacija za EHF EURO 2024. Nakon desetak minuta izjednačene igre, naši rukometaši prvi put odlaze na plus dva pri rezultatu 4:6. Kada su to digli za još jedan pogodak, belgijski izbornik Yerime Sylla zatražio je minutu predaha. I djelomično uspio primiriti rastuće ambicije Hrvatske.

Ipak, hrvatska vrsta je na ulasku u 16. minutu ostvarila najveću prednost prvoga dijela od 6:10. Bio je to znak Belgiji da se okrene igri sedam na šest. I to im se itekako isplatilo. Vrlo brzo su serijom od tri pogotka za redom došli na minimalni zaostatak, 9:10.

Tada je minutom predaha morao reagirati izbornik Hrvoje Horvat. Promijenio je i dvojac u vanjskoj liniji Luka Cindrić – Domagoj Duvnjak. Ušli su Tin Lučin i Igor Karačić. Novo približavanje Belgije na pogodak razlike (12:13) stiglo je u 28. minuti. Ipak, do predaha je Hrvatska uspjela otići na dva pogotka prednosti i nešto mirnije otići u svlačionicu.

Nažalost, pad u igri naše reprezentacije slijedio je i na početku drugog poluvremena. Nakon što su poveli 13:16, naši su rukometaši dopustili domaćinu da napravi niz od 5:1 i u 39. minuti da prvi put povedu, 18:17.

U sljedećih 15-tak minuta vidjeli smo igru pogodak za pogodak, ali zapravo igru živaca jer je svaki promašaj i vratarska obrana mogla značiti gubitak bodova. Srećom, na našim vratima ukazao se mladi Dominik Kuzmanović s i ukupno 10 obrana postao jedan od dva naša junaka. Drugi je Tin Lučin koji je zabio dva od tri posljednja pogotka Hrvatske i digao našu prednost na 26:28, pa zatim 27:29. Točku na i stavio je Domagoj Duvnjak tri sekunde prije kraja.

Jef Lettens je na belgijskim vratima skupio 10 obrana. Njihovi prvi strijelci bili su Joris Gille i Yves Vancosen. Kod Hrvatske, po 6 pogodaka dali su Luka Cindrić, Tin Lučin i Ivan Martinović.

Hrvatska je tako prvi od tri ciklusa kvalifikacija očekivano završila s dvije pobjede. U ožujku slijede okršaji s Nizozemskom pa u travnju kraj kvalifikacija kada će se gostovati u Grčkoj i na kraju dočekati Belgiju u Hrvatskoj.

SENIORI: KVALIFIKACIJE ZA EHF EURO 2024: SKUPINA 5, 2. KOLO
BELGIJA – HRVATSKA 27:30

Prethodni članakIzvanredni Dominik Kuzmanović uz Horvata i Lučina | BEL vs CRO | Kvalifkacije za EURO 2024
Sljedeći članakEHF Europska liga: Oproštaj Bjelovara od Europe