1. HRL Žene: Uvjerljive predstave Podravke, Dalmatinke i Dugog Sela 55

308

Podravka Vegeta je u dva dana upisala dvije pobjede i priključila se Lokomotivi Zagreb na vrhu ljestvice s maksimalnim učinkom nakon 6. kola lige. Dalmatinka je pak, u dva dana imala polovičan uspjeh. Izgubila je od Podravke, ali je dobila Koku u Varaždinu i ostala među četiri najbolja sastava lige. Dugo Selo 55 je slavilo protiv Umaga i također zadržalo priključak s vodećima.

Dan nakon što je odigrala zaostali susret 4. kola 1.h rvatske rukometne lige za žene, Podravka Vegeta je dočekala Split 2010. I također ostvarila uvjerljivu pobjedu. Nakon početnih 0:2 za Split, slijedi niz od šest pogodaka za redom domaćih rukometašica. Podravka je nastavila u istom ritmu do kraja prvoga dijela (3 x po 5 pogodaka za redom) pa stoga ne čudi da je postigla čak 25 pogodaka do predaha. Split je dao samo osam (25:8). Nije sastav iz Koprivnice smanjio tempo ni u drugom poluvremenu. Dapače. Nastavio je puniti mrežu gošći i na kraju se zaustavio na broju 47. To je najveći broj pogodaka koji je ove sezone dala ekipa koju vodi Željko Babić. Ukupno 15 obrana imale su domaće vratarke. Prvi strijelac ponovno je bila Andrea Šimara s 10 pogodaka, uz samo jedan promašaj. Pogodak manje dala je Tina Barišić. Najbolja kod gošći Tamara Hudoletnjak sa šest pogodaka.

Dalmatinka je nakon Koprivnice produžila do Varaždina i u 24 sata odigrala drugi susret. Te slavila protiv Koke 22:28 i može se reći uspješno zaokružila vikend na sjeveru Hrvatske. Prva četvrtina susreta bila je puna preokreta. Malo je vodila Dalmatinka, malo Koka. Na kraju prvoga dijela zadovoljnija je bila ekipa iz Ploča jer je uspjela stvoriti četiri pogotka viška i relativno mirna otišla u svlačionicu (10:14). Sve do sredine drugog poluvremena tinjala je nada domaćih rukometašica da mogu do preokreta i bodova. Ali, tada je stigao najduži niz gošći, s pet pogodaka za redom i njihovi snovi su nestali. Dalmatinka je naime, u tom trenutku stvorila sedam pogodaka razlike i mirno privela susret kraju. Po četiri pogotka u domaćoj ekipi dale su Lara Perić, Martina Krajpl i Hana Laptoš. Kod gošći po sedam pogodaka Anđele Zelić i Ive Bule.

Gledajući konačni rezultat, čini se da je najmanje neizvjesnosti bilo u Dugom Selu. Ali nije bilo tako. Umag je na velika iskušenja stavio domaće rukometašice u prvom dijelu. I vodio je dobrih 20-tak minuta. Tek s dva pogotka za redom u posljednjoj minuti, Dugo Selo 55 na predah je odnijelo minimalnu prednost 11:10. U nastavku, sasvim drugačija slika. I prava golijada. Domaće rukometašice postigle su dvostruko više pogodaka nego u prvom dijelu, a Umag je ostao na svom uobičajenom učinku ove sezone od desetak (11) pogodaka. Inače, neizvjesnost je potrajala samo 6. minuta u nastavku. Onda je stigla serija od 4:0 pa nešto kasnije još jedna i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Samo jedanput u drugom dijelu gošće su povezale dva pogotka. Mara Budić opet je imala veliki dan i upisala 21 obranu. S 12 pogodaka napadački je dominirala Josipa Bebek. Kod gošći najbolja Ana Jajčević sa šest pogodaka.

1. HRL – ŽENE: 6. KOLO
PODRAVKA VEGETA – SPLIT 2010 47:18
KOKA – DALMATINKA 22:28
DUGO SELO 55 – UMAG 33:21