Machineseeker EHF Liga prvaka: PPD Zagrebu bod protiv Wisle

172

Rukometaši PPD Zagreba odigrali su neodlučeno 26:26 protiv Orlen Wisle Plock, u 5. kolu skupine A Machineseeker EHF Lige prvaka i tako ostali u igri za prolazak u nokaut fazu. Obje momčadi imale su napad za pobjedu u posljednjoj minuti, ali ga nisu iskoristile pa je remi nekako najpravedniji ishod.

PPD Zagreb je u Varaždinu bio bez dva jako važna igrača. Ivan Čupić i Zvonimir Srna još se muče s ozljedama i nisu na raspolaganju Ivici Obrvanu. Ali, u sastavu je bila prinova od prije nekoliko dana, Miloš Kos.

S dvije tehničke pogreške i jednim isključenjem u manje od dvije minute, počeo je susret Zagreb. Naravno da su to igrači Wisle iskoristili. Ali, srećom nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju prednost. Plinari su osim dva početna izjednačenja stalno bili u minusu. Njihova igra bila je jako predvidljiva, laka za čitanje. Pet puta su gosti imali plus dva pa čak i dva napada da odu na tri razlike, ali nisu uspjeli. Zagreb je mini serijom konačno uspio 8. minuta prije predaha doći do novog izjednačenja (10:10).

Do potpunog preokreta ipak nisu stigli. Dapače, u 27. minuti rukometaši poljskog doprvaka su na 12:15, odnosno svojoj najvećoj prednosti u prvom dijelu. Ipak, Zagrebaši uspijevaju u posljednje dvije minute zabiti dva pogotka i s minimalnim zaostatkom odlaze u svlačionicu. PPD je bio na 67, a gosti čak na 71 posto realizacije.

Sličnu igru vidjeli smo i u drugom dijelu. Wisla je sredinom poluvremena ponovno otišla na tri razlike i ozbiljno zabrinula sve na tribinama varaždinske Arena, ali i one pored malih ekrana. Zagreb nije posustao. Dapače. Serijom od četiri pogotka za redom ne samo da je stigao tu prednost, nego u 46. minuti i poveo 23:22.

Ali, nije uspio izdržati do kraja. Gosti to lako stižu i ponovno preuzimaju vodstvo. Zagreb u tim trenucima spašava sjajni Dino Slavić. Kod 25:25 najprije je obranio sedmerac Tinu Lučinu, a u sljedećem napadu i pokušaj Sergea Kosorotova. Ipak, Zagrebaši ne koriste prvu od dvije prilike da povedu. Tako je Wisla 50-tak sekundi prije kraja došla do napada za pobjedu. Na svu sreću ispriječila se greda. Zagrebu je ostalo 14. sekundi. Ivica Obrvan je pozvao minutu predaha, dogovorio koji će se napad igrati, ali su se Zagrebaši spetljali i nisu odigrali tu kombinaciju i tako su propustili priliku za drugo slavlje u Ligi prvaka ove sezone.

Devet obrana imao je Dino Slavić. Sa šest pogodaka najbolji strijelac domaćin bio je Timur Dibirov. Kod gostiju prvo ime Abel Serdio Guntin sa šest pogodaka iz šest pokušaja. Učinak hrvatskih igrača u redovima Wisle je sljedeći: Lovro Mihić 5/6, Tin Lučin 2/6, Leon Šušnja -/-, Kristijan Pilipović osam obrana.

MACHINESEEKER EHF LIGA PRVAKA: SKUPINA A, 5. KOLO
PPD ZAGREB – ORLEN WISLA PLOCK 26:26

Prethodni članakPaket24 Premijer liga: Rudar kod kuće, a Sesvete u gostima do novih bodova
Sljedeći članakSrce. Emocija. Borba. | “Kraljice šoka“ spremne za novi nastup na europskoj sceni | EHF EURO 2022