EHF Europski kup: Skromna prednost Gorice

220

U prvom susretu 2. kola EHF Europskog kupa, rukometaši Gorice pobijedili su češki sastav TJ Sokol Nove Veseli 27:25. Skromna je to prednost uoči uzvratnog susreta 5. studenog u Češkoj. Ali, nada umire posljednja.

Premda je suparnik bio prilično nepoznat, Gorica je sjajno počela svoj europski put. Nakon nešto više od 6. minuta imala je 6:1. Gosti su bili uporni, strpljivi i malo po malo “grickali“ su tu prednost. Na ulasku u posljednjih deset minuta već su bili na samo minus tri (10:7). A do predaha su uspjeli doći do dva pogotka zaostatka (12:10).

Gorica nastavak opet otvara sjajno. S tri pogotka za redom bježe na velikih 15:10. Ali isto tako brzo i pada u svojoj igri i dopušta suparniku da za manje od 6. minuta dođe na 17:15.  Još nekoliko puta do kraja susreta Goričani su imali četiri pogotka prednosti. Ali nisu uspjeli preći preko te čarobne brojke ili je sačuvati. Česi su se držali na minus dva ili tri pogotka i na kraju stigli do sjajnog ostvarenja, 27:25.

Tomislav Sladoljev je sa 17 obrna, pazite 17 obrana, bio junak domaćeg sastava. S 10 pogodaka uz rame mu je bio Juro Čakarić. Kod gostiju Vit Schams 13 obrana. Prvi strijelac Robert Haliček sa sedam pogodaka.

EHF EUROPSKI KUP: 2. KOLO
GORICA – TJ  sokol NOVE VESELI 27:25

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Neizvjesna završnica otišla na stranu Dubrave
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: PPD Zagreb nastavio pobjednički niz, Poreč nosi bodove iz Trogira, Bjelovar na iskustvo bolji od KTC – a