Paket24 Premijer liga – Liga B: Slavlja PPD Zagreba i Bjelovara

363

U dva susreta 9. kola Paket24 Premijer lige – Lige B, pobjede su ostvarili PPD Zagreb i Bjelovar. Zagrebaši su slavili protiv Sesveta i nastavili svoj stopostotni niz, a Bjelovar je stigao do svoje druge pobjede ove sezone.

Dva naša euro predstavnika odigrala su vrlo efikasnu utakmicu. U prvih dvadesetak minuta bila je to dosta izjednačena utakmica. Domaćin je imao dva vodstva i još tri izjednačenja. Sve ostalo vrijeme prednost je bila na strani gostiju. Posebno raspoložen u toj dionici bio je Timur Dibirov koji je postigao čak sedam pogodaka. Dobar je bio i Miloš Kos pa je najviše zahvaljujući njima, PPD na predah odnio četiri pogotka viška (13:17). Još desetak minuta u nastavku potrajala je neizvjesnost. A onda je Zagreb pojačao ritam, otišao na sedam pogodaka razlike i bez većih problema priveo susret kraju. Čak 10 igrača Sesveta bilo je među strijelcima. Najbolji je bio Josip Topić s pet pogodaka. Kod PPD Zagreba devet pogodaka Timura Dibirova iz devet pokušaja. Miloš Kos je imao osam od osam. Davor Ćavar sedam od osam.

Bjelovar je s Hrvojem Cikojom na klupi, a ne tako davno je vodio Moslavinu, slavio protiv sastava iz Kutine uvjerljiviju pobjedu. Izuzetno moćno bilo je otvaranje domaćina. Već u 6. minuti imali su Bjelovarci 5:1. Gosti su se jako mučili. Nikako nisu mogli povezati dva ili tri pogotka za redom. Bjelovar je pak, plus tri (9:6) nizom od četiri pogotka u 21. minuti podigao na velikih sedam razlike (13:6). Tu razliku sačuvali su do poluvremena (18:12). U drugom dijelu gosti uspijevaju malo smanjiti taj zaostatak. Ali ne i ozbiljno ugroziti premoć domaćina. Najviše što su im se približili bilo je na minus četiri (21:17). Ali onda su u kratkom razdoblju Bjelovarci napravili niz od 10:2 i odjurili do nedostižnih 31:19. Završilo je s 35:22, što je rekordna pobjeda domaćina ove sezone, ali i rekordan poraz Moslavine. Domaći vratari imali su 13 obrana. Prvi strijelac bio je Vanja Šehić s osam pogodaka. Kod gostiju osam pogodaka Tomija Vozaba.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 9. KOLO
SESVETE – PPD ZAGREB 29:37
BJELOVAR – MOSLAVINA 35:22

Prethodni članakKraj sna o novom šoku na EURU | Šoštarić, Pijević & Ježić | EHF EURO 2022
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Remi u Dubravi, Metkoviću prvi bodovi u gostima