Paket24 Premijer liga – Liga A: Remi u Varaždinu, Nexe bolji od Gorice

288

U dva susreta 9. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, Varaždin 1930 i Ribola Kaštela su uz izravni televizijski prijenos odigrali neodlučeno 32:32. U derbiju kola, odnosno vodećih sastava Lige A, Nexe je dobilo Goricu 24:41 i nastavilo svoj stopostotni niz.

Jako zanimljiv i uzbudljiv bio je susret Varaždina 1930 i Ribola Kaštela. Gosti su vodili cijelo prvo poluvrijeme. Uglavnom je to bila razlika od jednog do tri pogotka. Obrane oba sastava nisu bile posebno raspoložene pa stoga ne čudi da je u tih 30. minuta postignuto čak 36 pogodaka. Kaštelani su na predah odnijeli dva pogotka viška ( 17:19). Varaždinci su čvršći, odlučniji na početku drugog dijela. U deset minuta uspjeli su stići zaostatak i povesti 23:22. Ali onda gosti odgovaraju s tri pogotka u nizu i prednost ponovno seli na njihovu stranu. I tako je bilo sve do 9. minuta prije kraja. Tada Varaždinci prelaze u vodstvo i imaju ga do posljednje minute (32:31). Ali ne uspijevaju i osvojiti oba boda. Kaštelani su naime, imali punu minutu za posljednji napad. Nakon dva prekida, Varaždin ostaje s igračem manje. Gosti kreću na sve ili ništa, igrom sedam na šest. I četiri sekundne prije kraja uspijevaju zabiti preko Josipa Kovačevića s desnog krila i proslaviti vrijedan bod. S 11 pogodaka iz 12 pokušaja, on je bio igrač susreta. Gostujući vratari imali su 13 obrana. Kod domaćina najbolji Matej Tači s osam pogodaka. Po šest su dali Fran Tomašić i Jurica Vidaček.

Derbi u Gorici dva naša euro predstavnika, bio je očekivano vrlo kvalitetan. Gosti koji su vrlo ozbiljno i odgovorno, s autoritetom ušli u susret. Tako su tri razlike imali nakon nepunih 6. minuta igre. Ali, Gorica je sredinom prvoga dijela došla do svoje igre i izjednačila na 8:8. To je natjeralo Našičane da se uozbilje do kraja prvoga dijela pa su serijom 1:9 na predah ipak odnijeli osam pogodaka razlike. Gorica je u posljednjih deset minuta dala samo jedan pogodak. Malo manji niz napravili su rukometaši Branka Tamšea na početku drugog dijela. Sada je to bilo 1:7. Tako je u 38. minuti već bilo 14 razlike. Do kraja je ostalo samo da vidimo tko će sve dobiti priliku kod Nexea, odnosno kolika će biti ukupna razlika. Završilo je 24:41, odnosno plus 17. S pet pogodaka Hrvoje Ceković bio je najbolji u domaćim redovima. Kod Nexea osim Alena Blaževića i vratara, svi su bili strijelci. Najviše ih je dao Gianfranco Pribetić i to šest. Vratari su imali 17 obrana.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 9. KOLO
VARAŽDIN 1930 – RIBOLA KAŠTELA 32:32
GORICA – NEXE 24:41

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Remi u Dubravi, Metkoviću prvi bodovi u gostima
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Poreč nastavio veliki niz, Trogir prekinuo crnu seriju