Machineseeker EHF Liga prvaka: PPD Zagreb poražen, ali je odigrao sjajnu utakmicu

148

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su 28:32, u susretu 7. kola Machineseeker EHF Lige prvaka od Telekom Veszprema, ali su odigrali odličan susret, koji ulijeva nadu da ćemo ga u drugačijem izdanju gledati u nastavku sezone. Bio je to debi trenera Slavka Goluže koji se nedavno po treći put vratio na klupu svog najdražeg kluba.

Premda početak nije bio dobar, jer je utakmica otvorena s 0:2, i nekoliko tehničkih pogrešaka, a prvi pogodak postignut nakon 5. minuta i 40 sekundi, PPD Zagreb je na kraju odigrao vjerojatno jedno od najboljih poluvremena ove sezone u Ligi prvaka.

Onog trenutka kad je prestala serija izgubljenih i poklonjenih lopti, ali i niz obrana Vladimira Cupare na jednoj, a počeo braniti Dino Slavić na drugoj strani, Zagrebaši su počeli hvatati priključak. Od 2:5, momčad koju od prošloga tjedna vodi Slavko Goluža došla je na minus jedan 5:6 u 16. minuti. Kako je to bio niz od tri pogotka, „Plinari“ su na opće iznenađenje prepunih tribina Veszprem Arene poveli 7:6 u 18. minuti.

Zagrebova obrana bila je sjajna. Puna energije, pokretljivosti, ali i kontrolirane agresivnosti. Uz sve to, vukli su u leđa suparnika i dosta puta uspjeli realizirati napad, a da se obrana mađarskog kluba nije stigla postaviti.

Ipak, u završnici prvoga dijela, domaćin je okrenuo prednost na svoju stranu, poveo s dva razlike, ali to nije sačuvao do predaha. Zagreb je u posljednjim sekundama stigao na samo pogodak zaostatka, 15:16.

Zagrebaši su odlično počeli drugi dio. Brzo su zabili za novo izjednačenje. I tako u igri pogodak za pogodak izdržali sve do 42. minute kada domaćin uspijeva pobjeći na tri pogotka razlike 21:24. Ali, Zagreb se na predaje. Dapače, s tri pogotka u seriji, uskoro stiže do 24:24.

Na ulasku u posljednjih deset minuta, Veszprem ponovno bježi na plus tri. Zagreb čupa posljednje atome snage iz rotacije koju ima, a domaćin izvlači posljednjeg aduta Kentina Mahea. Francuz je dobro doradio jedan dio svoje minutaže, ali je sedam minuta prije kraja dobio izravni crveni karton i morao na tribinu. PPD je tada stigao na minus dva. Dalje nije mogao, ali čini se da su u nekoliko vrlo dvojbenih odluka svoje prste imali slabi turski suci.  Dvije minute prije kraja, i Nikola Grahovac je dobio izravni crveni karton. Veszprem je na kraju slavio 28:32.

Ukupno 11 obrana imao je Dino Slavić, od toga dva sedmerca.  S pet pogodaka Željko Musa bio je najbolji strijelac Zagreba. Kod domaćina 11 obrana Vladimira Cupare i šest pogodaka Petra Nenadića.

MACHINESEER EHF LIGA PRVAKA: SKUPINA A, 7. KOLO
TELEKOM VESZPREM – PPD ZAGREB 32:28

Prethodni članak1. HRL U14 (Ž): Nova lista najkorisnijih igračica
Sljedeći članakPlan i program edukacije HRS – a za rukomet u predškolskim ustanovama